22 серпня відбулася конструктивна онлайн зустріч представників Державної екологічної інспекції України з керівництвом Еко-Інспекції Чеської Республіки в рамках ділового діалогу з питань екологічного контролю та досвіду діяльності органів екологічного контролю країни-члена Європейського Союзу.

Основні питання обговорення на зустрічі стосувалися досвіду та практик Еко-Інспекції Чеської Республіки у процесі трансформації своєї діяльності як природоохоронного органу в умовах європейської інтеграції. Представники обох інспекцій відзначили актуальність обміну досвідом, зокрема в контексті приєднання України до ЄС.

Серед основних питань, які були висвітлені під час зустрічі:

  • Функціонал та координація діяльності Еко-Інспекцією Чеської Республіки: Були обговорені різні аспекти роботи інспекцій, включаючи моніторинг атмосферного повітря, стану природних ресурсів, розслідування екологічних злочинів та побудову доказової бази. Також було обговорено коло питань, щодо підпорядкування інспекції, які повноваження мають, а також наявність команди підтримки реформ.
  • Оцінка екологічної шкоди та методики обрахунку збитків.
  • Визначення підприємств для проведення перевірок: Було розглянуто принципи та критерії вибору підприємств для планових та позапланових перевірок.
  • Контроль та нагляд за відновленням довкілля: Представники Еко-Інспекцією Чеської Республіки розповіли про систему контролю та нагляду за відновленням довкілля внаслідок екологічної шкоди.
  • Діяльність Державної екологічної інспекції України під час збройної агресії рф: Збройна агресія з боку російської федерації внесла суттєві корективи до роботи Держекоінспекції. Було внесено зміни до Положення про Держекоінспекцію, відповідно до яких фахівці уповноважені проводити фіксацію фактів заподіяння шкоди та здійснення розрахунку розміру збитків, завданих навколишньому природному середовищу та природним ресурсам держави.

На заключному етапі зустрічі керівництво Держекоінспекції запропонували Еко-Інспекції Чеської Республіки ряд можливих спільних ініціатив, включаючи приїзд до України для оглядів місць екологічної шкоди, залучення представників Чехії для підтримки адаптації Держекоінспекції до стандартів ЄС.

Додатково, важливо відзначити, що обидві Еко-Інспекції – як Чеська, так і Українська – є повноправними членами інспекційних органів країн Європейського Союзу та активно співпрацюють в рамках мережі інспекційних органів ЄС, відомої під назвою IMPEL. Ця мережа виконує важливу роль у забезпеченні співпраці між країнами-членами ЄС та іншими державами в галузі екологічного контролю, обміну досвідом та впровадженні стандартів екологічної безпеки. Ця співпраця сприяє обміну передовим досвідом, впровадженню кращих практик та зміцненню ефективності контролю за охороною довкілля.

Популярні новини зараз
Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс "Київводоканал" звернувся до споживачів із важливим попередженням: що вимагають від кожного Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Ця зустріч відкрила двері для плідної співпраці між двома країнами у сфері охорони довкілля та підвищення рівня екологічного контролю.