«Перший саміт Кримської платформи, який відбувся 2021 року з ініціативи Президента України Володимира Зеленського, мав чітку мету — не дати вивести Крим за дужки перемовин у питанні деокупації суверенних українських територій. Щодо Донбасу всі демократичні держави визнавали, що це окупація та агресія, але питання Криму, на жаль, ряд окремих країн намагалися заговорити», — заявив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» заступник голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

На його думку, саме завдяки Кримській платформі Україна повернула в міжнародний порядок денний питання деокупації півострова, як невідʼємної частини території нашої держави.

«Ми постійно доводили, що Крим — наша суверенна територія, й тому вона повинна бути повернена і де-факто, і де-юре під контроль України. Окупація Криму — це пряме порушення всіх принципів міжнародного права та Статуту ООН. До речі, про це наголошено і в Спеціальній резолюції ООН від 27 березня 2014 року «Про територіальну цілісність України», — зазначив парламентар.

За оцінкою політика, за три роки Україна досягла значного прогресу в межах Кримської платформи.

«Якщо ми сьогодні говоримо про Третій саміт, то на ньому вже присутні представники понад 60 країн. І сьогодні предметно обговорюється майбутнє, шляхи та інструменти не тільки деокупації, а й процесів, які там відбуватимуться після того, як ми де-факто знову матимемо контроль над півостровом», — підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Популярні новини зараз
Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Він також вважає, що Кримська платформа, а також та робота, яку проводить Офіс Президента, Представництво Президента в Автономній Республіці Крим та Міністерство закордонних справ України, повністю лягає у Формулу миру, яку запропонував Президент Зеленський.

«П’ятий пункт Формули миру говорить про повернення дії міжнародного права і статуту ООН в Україні. Шостий пункт — про повне виведення російських військ із території України, і це стосується не тільки тимчасово окупованих областей, а й Автономної Республіки Крим», — переконаний нардеп.

Арсеній Пушкаренко нагадав, що нещодавно була проголосована Заява Верховної Ради щодо підтримки Третього саміту Кримської платформи, в тому числі і в контексті Формули миру.

«Торік відбувся Перший парламентський саміт Кримської платформи в Загребі. Цього року в Празі буде Другий саміт. Звичайно, це важливо, що парламенти — як ті інститути, що напряму висловлюють волю своїх народів, — беруть активну участь у реалізації принципів та підходів Кримської платформи. Нам важливо, щоб майбутня реінтеграція півострова пройшла максимально швидко й ефективно. Для цього потрібна відповідна законодавча база, над створенням якої вже активно працює український парламент», — зазначив політик.