Гальмівні колодки, які виготовляються на підприємствах українського бізнесмена, колишнього міністра транспорту Костянтина Єфименка в Росії та Білорусі, використовуються окупаційними військами у війні з Україною.

Про це йдеться в статті інформаційного порталу «Моя Київщина».

Власник заводу з виробництва гальмівних колодок Tribo в Білій Церкві, колишній міністр транспорту часів Януковича Костянтин Єфименко володіє двома аналогічними заводами у Росії та Білорусі. Йдеться, зокрема, про «УралАТІ» (Уральский завод авто–текстильних виробів). У 2017 році філіал Tribo з виробництва гальмівних колодок було запущено в Білорусі.

«Обидва заводи – уральський та білоруський – роблять колодки для військових тягачів УРАЛ, МАЗ та БЕЛАЗ, які використовуються російською армією у війні проти України. До того ж уральський завод забезпечує колодками російську залізницю, яка по повній працює на війну проти України – перекидаючи військову техніку, людей та озброєння на передову фронту», - зазначають журналісти «Моєї Київщини».

«Моїй Київщині» вдалося отримати документи, в яких можна побачити керівний склад російського підприємства. Акціонером «УралАТІ» (місто Асбест Свєрдловсьої області) крім родичів самого Єфименка значився Олег Савчук – син багаторічного мера Білої Церкви Василя Савчука (2006 – 2015). Зокрема, «Ділова столиця» писала, що фактично одразу після закінчення 2007 року Київського національного університету ім. Шевченка його було призначено головою ради директорів, а згодом переведено на посаду радника генерального директора з корпоративних питань та інвестицій УралАТІ. Нині Савчук-молодший – генеральний директор заводу Tribo.

Популярні новини зараз
Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Відповідно до даних з відкритих ресурсів про ведення імпортно-експортної діяльності, білоцерківський завод заключив величезну кількість угод саме з російськими компаніями, зокрема «УралАТІ», «Вати-авто», «Волжським заводом текстильних матеріалів», «БФАІ». За даними сервісу ImportGenius, у період із 2011 по кінець 2022 року завод Tribo заключив 1652 торгові угоди, де серед лідерів – згадані вище російські компанії.