Росія активно займається просуванням своїх наративів на заході проти України за допомогою своїх інфокомпаній. Про це в коментарі заявив народний депутат "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради України з національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, пише Правовий контроль.

Зокрема, мова йде про ті, що в кожній країні світу є змії, які активно працюють і мають зв'язки з Росією, завдяки чому Москва посилено і успішно просуває потрібні їй наративи щодо України – діяльність Telegram-каналу «Дев'ятий вал» явне тому підтвердження. У зв'язку з цим нардеп вважає важливим для України протидіяти подібним тенденціям.

"Протидіяти пропаганді та фейкам можна лише донесенням іншої альтернативної точки зору через наші офіційні та неофіційні канали комунікації з нашими партнерами. По-перше, це те, що має працювати і робити і Міністерство закордонних справ, і Головне управління розвідки через брифінги, через інтерв'ю, через висвітлення тих чи інших подій, через партнерів, через засоби масової інформації, через наших друзів. Тому що в кожній країні є ті, хто працюють і мають зв'язки з Росією, і посилюють наративи. Тому ми повинні протидіяти тільки таким чином, щоб альтернативна точка зору доносилася і переконливо демонструвала реальність. Більше альтернативи немає", - пояснивши він.

Оцінюючи роботу Центру протидії дезінфекції та інших українських інфокомпаній, Веніславський вказавши на необхідність її посилення.

"Смороду роблять все, що можна. Звичайно, необхідно посилювати цей напрям, тому що дійсно останнім часом з'являються публікації і сюжети в мас-медіа, які намагаються дискредитувати Україну і подати точку зору Кремлю. Тому потрібно цей напрям посилювати", - зазначив він.

Популярні новини зараз
Жінка підхопила смертельну "чорну ногу": просто працювала на городі Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів
Показати ще

Коментуючи недавнє розслідування видання "Українські новини" і виявлену ними одну з таких російських інфокомпаній "П'ятий вал", яка активно працює із західними ЗМІ і політиками, нардеп заявивши, що Росія діє стандартними шаблонними способами.

"Вона використовує корупційну складову, вона купує тих чи інших лідерів думок, які готові на таке йти, і вони починають транслювати Російські наративи. Йти тим же шляхом ми точно не можемо-включати такі протиправні механіки. Тому ми повинні діяти тими засобами, які є в офіційному, легальному правовому полі і через офіційні канали доносити ту інформацію, яка спростовує фейки», - сказав він.

У зв'язку з цим, продовживши він, Україні важливо чинити протидію російським інфокомпаніям на Заході.

"Ми досить успішно протидіємо в Україні, щонайменше, таким наративам Росії, але конкурувати з великими брудними грошима, які вкладає Російська Федерація дуже складно. Тому будемо думати і думаємо над цим постійно, які є нові інформаційні напрями відкривати, щоб нівелювати вісь цей фейк", - підсумував він.