У цьому впевнений політичний та військовий оглядач, колишній радник ОП Олексій Арестович, пише Politeka.net.

Арестович наголосив, що повернення «вишок Бойка» у Чорному морі під контроль України – це серйозна операція, яка, по суті, відбулася в рамках деокупації Криму.

«Крім того, що росія незаконно видобувала газ, там стояли засоби розвідки морської та повітряної обстановки. І вони, зокрема, заважали нам діяти в цьому секторі з початку війни», - повідомив Арестович у бесіді з Юрієм Романенком та Миколою Фельдманом, додавши, що на одній зі станції був вертолітний майданчик, де окупанти озброювалися і, зокрема, «відходили на Херсонський фронт».

Україна повернула своє, наголошує Арестович.

«Це виключно наша економічна зона, у якомусь сенсі ми почали відігравати деокупацію Криму. Це можна вважати в рамках деокупації Криму», - наголосив Арестович.

Популярні новини зараз
Субсидію розраховуватимуть по-новому: у ПФУ надали важливе уточнення Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Ця операція, упевнений Арестович, увійде до книг у військовій справі.

«Це серйозна операція. Ми здатні на найзухваліші операції. Там, до речі, був російський військовий персонал, якого наразі немає. Але це версія», - наголосив Арестович.

Додамо, під час однієї з фаз спецоперації ГУР щодо повернення під контроль України так званих "вишок Бойка" відбулася битва між українськими спецназівцями на катерах та винищувачем ВКС Росії Су-30. Внаслідок бою російський літак був пошкоджений і змушений був відступити.

Під наш контроль повернулися бурові платформи «Петро Годованець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» та СПБУ «Сиваш». Крім цього, вдалося захопити запас вертолітних боєприпасів типу НАР і РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Ця операція має велике значення для України. Таким чином російські загарбники втратили повноцінну можливість контролювати акваторію Чорного моря, що наближає Україну до повернення Криму.