На Запорізькій АЕС абсолютно вийшла з ладу очисна система продувної води парогенераторів в одному з енергоблоків. Це сталося з вини російського "начальника зміни" хімічного цеху.

Про це заявив український енергетик Віктор Куртєв, який бере активну участь у розробці заходів реагування на всі види загроз на ЗАЕС, а також має зв'язок із персоналом на станції.

Він описав причину катастрофи на ЗАЕС, яку намагалися виправити, але все спричинило ще більшу загрозу. За словами експерта, дії персоналу порушують усі санітарні норми та правила, встановлені для експлуатації атомних станцій.

"На питання українського персоналу, чому енергоблок №6 не переводиться в стан холодного зупину, а енергоблок №4 в стан гарячого, російські "спеціалісти" пояснюють, що це "вимога Москви", - додав він.

Віктор Куртєв, скріншот з Facebook
Віктор Куртєв, скріншот з Facebook

Популярні новини зараз
Опалювальний сезон 2023-2024: коли він стартує і скільки триватиме Українцям виплачують щомісяця по 2800 гривень: хто має право на допомогу Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач
Показати ще

Куртєв вважає, що реакція росії, тобто її бездіяльність, може говорити про нову причину для ядерного шантажу України, а значить і для всього світу.

"При цьому, росіяни намагатимуться досягти максимального інформаційного ефекту, щоб стримувати дії української армії на південному напрямку, апелюючи до МАГАТЕ щодо "загрози ядерної катастрофи". Аналогічні аргументи використовуватимуться для пояснення присутності російських "фахівців" та їхніх кураторів – начебто для ліквідації можливої катастрофи", - попередив енергетик.

На його думку, на ЗАЕС продовжують грубо порушувати радіаційну та ядерну безпеку, при цьому про реальні події не повідомляють в Державну інспекцію ядерного регулювання України (ДІАРА), НАЕК "Енергоатом", МАГАТЕ.

"Дивує відсутність реакції на такі дії інспекторів МАГАТЕ, які начебто "зачаровані" росіянами й не бачать й не розуміють масштабів порушень. Натомість вони рибалять в ставку охолоджувачі (в який, власне, зливається радіоактивна вода) в компанії Юрія Чернічука – колаборанта, якого окупаційна влада призначила "генеральним директором Запорізької АЕС". Тобто, інспекторів МАГАТЕ у прямому сенсі використовують як інформаційну "димову завісу" для приховування порушень і створення "алібі" для росіян", - зазначив він.

Віктор Куртєв, скріншот з Facebook
Віктор Куртєв, скріншот з Facebook

Віктор Куртєв, скріншот з Facebook
Віктор Куртєв, скріншот з Facebook

Нагадаємо, Юрій Романенко розповів, чому українці можуть залишитися без опалення взимку: "Якщо не впораємося, то скажемо, що це все..."

Раніше ми писали про те, що після скандальних закупівель корму для риб і рукавичок: "Енергоатом" просить у Кабміну 35 млрд на погашення боргів

Як повідомляв Знай.ua, війна не триватиме довго: Буданов назвав причину