Він розповів, зокрема, про підсумки свого нещодавнього службового відрядження до Естонської Республіки, під час якого вдалося отримати чіткі сигнали від усіх фракцій Естонського Парламенту про підтримку ініціативи Уряду Естонії щодо виділення Україні 30 мільйонів євро у Бюджеті-2024.

«Це гроші для відновлення, гуманітарної підтримки, реабілітації поранених, без урахування військової допомоги для України. Із цих коштів 14 мільйонів євро — це кошти на відбудову та гуманітарні проєкти, які будуть у бюджеті МЗС Естонії; ще 16 мільйонів євро призначені на різновекторну підтримку, у тому числі на реабілітацію та протезування наших військових — програми, що реалізується за фінансування Уряду Естонії та підтримки Благодійного Фонду BGV. Завдяки цьому проєкту протягом 2023 року вже 12 українських військовослужбовців отримали сучасні біонічні протези, загалом планується, що у наступному році, як і у цьому, курс реабілітації та протезування пройдуть близько 20 військових», — підкреслив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

На його думку, знаковою подією став одночасний візит до України Міністра оборони Ханно Певкура та Міністра закордонних справ Естонської Республіки Маргуса Цахкна. Це свідчить про беззаперечну підтримку України з боку Естонії. Перемовини, які відбулися під час службового відрядження нардепа, також засвідчили про наявність повного консенсусу в Естонському Парламенті та Уряді щодо підтримки України. Отже, наголосив Арсеній Пушкаренко, є всі підстави вважати, що і політична, і військова, і фінансова підтримка України в Естонії зберігається на високому рівні.

«Конкретним підтвердженням цієї тези стало відкриття другого об’єкта відновлення на Житомирщині за фінансової підтримки Естонії. Саме Естонія першою взяла шефство в Україні за формулою, яку запропонував Президент Володимир Зеленський: «одна країна бере відповідальність за відновлення одного регіону/міста». І першою продемонструвала результати», — зазначив парламентар.

Популярні новини зараз
Перетрусіть ваші заначки: з 1 серпня Нацбанк вилучає з обігу популярну купюру До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Він нагадав, що на початку цього літа в місті Овруч було відкрито новий сучасний дитячий садок, а вже на початку жовтня відбудовано малинський міст, що був зруйнований російською ракетою 6 березня 2022 року. Нардеп наголосив, що йдеться саме про новий міст, побудований за новими державними будівельними стандартами: він став ширшим, аніж раніше; збільшено вантажопідйомність; враховано інклюзію; зʼявилося освітлення.

«Загалом Естонія своїм прикладом демонструє іншим державам, що вже сьогодні треба брати участь у відновленні України, та допомагає залучити інші країни до реалізації проєктів відбудови на Житомирщині. Зокрема, Естонії спільно з Першою леді Оленою Зеленською вдалося долучити Португалію до відбудови ліцею №25 у місті Житомирі. Вже є напрацювання щодо можливої участі Ісландії у підтримці регіону», — відзначив Арсеній Пушкаренко.

Також він повідомив про те, що після завершення церемонії відкриття нового мосту відбулася нарада між естонською та українською сторонами, під час якої обговорили подальші спільні проєкти в рамках відновлення області на 2024 рік. Отже, плідна співпраця триватиме й надалі.