Про це заявив колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв’ю з журналістом Миколою Фельдманом.

"В Авдіївці не просто обстріл, там активний рух російських військ, спроба штурмувати наші позиції. Одночасно наступ йде на Куп'янському напрямі, на Сватівському на Борову. І взагалі, весь Східний Фронт сьогодні - це контрнаступальні дії російської сторони", - відзначив Арестович.

За словами експерта, така тактика стає все більш розповсюдженою.

"Раніше ми так робили і продовжуємо робити, тепер вони так почали робити. Тепер вони б'ють під Авдіївкою, щоб ми не наступали під Бахмутом і вирішували, куди перекинути резерви: на Куп'янський напрямок чи Авдіївський. Ті самі спроби у районі Мар'янки", - відзначив Арестович.

Арестович додав, що ця стратегія - це спроби відволікати від Півдня наші сили, змусити перетягнути їх у східний фронт. Саме з цієї причини десь поновилися бої.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

"Ми наступаємо тільки в трьох місцях: Велика Новосілка на Бердянське, на Токмацькому та на Бахмутському напрямку. У решті місць ми тримаємо оборону. І сьогодні на Східному фронті противник активізувався, має ще одну рамку, вони хочуть нас розмотати", - зазначив експерт.

Усі контрнаступи росії сьогодні - це спроби створити собі вигідні позиції до зими.

"А за цим стоїть інше – вони намагаються створити вигідніші позиції для зимової компанії, захопити рубежі, райони, об'єкти, з яких вони розпочнуть зимову кампанію ", - зазначив Арестович

Тим часом у районі Вербового, в районі Новопрокопівки є висоти, на яких сидять росіяни, захоплення яких дозволить змінити ситуацію в цьому напрямку на користь України. Арестович зазначив, що наші війська повинні бути готові до реагування.

"Треба розуміти, що якщо туди 3-5 бригад не буде введено в цей прорив, то не лише просування, а й утримання його стане проблематичним. Чи є у нас ці резерви? Я думаю, що є. Як і коли їх вводитиме командування в бій – подивимося", - розповів Арестович.

На завершення екс-радник додав, що попри те, що обидві сторони вже стомлені, обидві ще мають з чим наступати.