З 06 по 12 жовтня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 128 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 225 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 83 тис. гривень. До Державного бюджету стягнуто 64 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 2 млн 833 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 5 млн 176 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 2 млн 983 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Вінницька та Київська області.

Інспекцією у Вінницькій області проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 670 тис. 921 грн за порубку, невстановленими особами, 128 дерев у полезахисній лісовій смузі за межами с. Косанове на території Кунківської територіальної громади Гайсинського району. Матеріали направлено до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Інспекцією Столичного округу направлено позов до Господарського суду Київської області, стосовно Комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств м. Василькова», на суму 4 млн 730 тис. 16 грн, щодо відшкодування збитків завданих державі внаслідок самовільного використання водних ресурсів за відсутності дозвільних документів (спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами).

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще