Проєктні рішення презентували представники ТОВ "Георг Дев'ятий", що проводить ревіталізацію будівлі в Георгіївському провулку, 9.

Представлені на громадський розгляд ескізи передбачають серйозний проєкт озеленення та благоустрою і встановлення пам’ятника видатному українському художнику-графіку. Сквер буде доступним для всіх охочих, позаяк інвестори роблять його у подарунок місту.

Проєктуванням майбутнього скверу займалися три незалежні команди фахівців, чию роботу координував громадський діяч Олександр Барабошко, який вже має вдалий досвід організації міських публічних просторів. У результаті на обговорення запропонували три різні ескізні рішення майбутнього скверу. За два з них учасники зустрічі віддали переважну більшість голосів, тож вони будуть допрацьовані з урахуванням найкращих ідей.

Інвестори ТОВ "Георг Дев'ятий" вислухали пропозиції та застереження громади та пообіцяли відвести земельну ділянку під сквер. Для цього ухвалили рішення направити відповідне клопотання меру Києва і столичним депутатам, які входять до складу постійних комісій з питань екологічної політики та з питань місцевого самоврядування. Отже, спільно учасники домовилися докласти всіх зусиль для присвоєння виділеній ділянці офіційного статусу скверу та внесення її в програму розвитку зелених насаджень міста Києва.

Популярні новини зараз
Доведеться набратись терпіння: коли в українських оселях світло буде цілодобово Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші
Показати ще

"Як відповідальним системним інвесторам, нам надзвичайно важливий конструктивний діалог з громадою. Тому висловлюю глибоку вдячність всім, хто брав активну участь в обговоренні. Неповторне історичне обличчя Києва і те, що ми залишимо по собі своїм дітям та онукам – це наша спільна відповідальність. І я переконана, що попереду нас чекає багато правильних рішень і гарних проєктів", – підсумувала повноважна представниця інвесторів проєкту "Дім на Георгіївському" Оксана Гуляєва.

Під час обговорення ескізних проєктів майбутнього скверу місцева спільнота також підтримала варіант пам’ятника Георгію Нарбуту. Його виготовлення інвестори замовлять вже цього року.

Інвестори також обіцяють, що будуть реалізовувати лише той проєкт ревіталізації будинку в Георгіївському провулку, 9, який буде погоджено директоркою національного заповідника "Софія Київська", бо розуміють відповідальність, пов’язану із місцем розташування об’єкта інвестицій.

На думку Олександра Барабошка відкритість інвестора та готовність до взаємодії з громадою дає змогу "інвестору виконувати свій проєкт, а громаді – контролювати його наміри".

"2021-ий був роком, у якому ми змогли сісти за стіл переговорів для того, щоб це був сквер Нарбута, який ми хочемо бачити. Мали довгі переговори, але, в принципі, я зараз бачу, що вони вийшли в конструктив. І у мене немає сумніву, що тут буде саме сквер Нарбута, а не щось інше", – зазначив очільник руху "Гонор" Сергій Філімонов.

Будемо сподіватися, що подібна практика відкритого діалогу з громадою незабаром стане усталеною нормою для всіх інвесторів і забудовників нашого міста.