Про це заявив колишній радник глави Офісу Президента Олексій Арестович в інтерв’ю з журналістом Василем Головановим.

Оборона Бахмута, за словами екс-радника, мала бути основним завданням нашого командування. І вони намагалися, але нічого не вдалося, через невигідні рубежі.

“Не боронити Бахмут було невірно. Якщо супротивник зосередив там основні зусилля, його треба там кришити. Ми його кришили. Просто треба було вигідно це робити, а ми боролися за Бахмут часто на невигідних рубежах для наших військ”, - розповідає він.

Наслідком таких обставин стають втрати, а причина - командири, що ведуть війну “по-російськи”.

“Мій товариш, який зараз там на одній з позицій, пробирається туди вночі під обстрілами. Вони тягнуть їжу, боєприпаси, оскільки жодна техніка там не проїде. Він унизу, а противник домінує нагорі, розстрілює як куріпок. Він каже, що не може без втрат, без двохсотих-трьохсотих, просто зайти їжу занести туди”, - ділиться Арестович.

Популярні новини зараз
Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Експерт вважає беззмістовним такий спосіб воювати і переконує, що українським військовим потрібно дбати, насамперед, про збереження “своїх”.

“Невже не можна відтягтися на більш вигідні позиції? Нам цей кілометр туди-сюди нічого не вирішує, то навіщо ми губимо людей? Вимотувати противника треба було, зберігаючи своїх. У мене є відповідь чому так: командують командири, яким близький російський стиль ведення війни”, - зазначає він.

Одночасно Олексій Арестович згадує про долю прикордонних міст після війни. Він каже, що те, що буде з Харковом, Сумами, Черніговом, залежить від проекту розвитку всієї України, після військової реконструкції. Від того, який план ми покладемо в основу і яку економіку будуватимемо.

“Також потрібно враховувати вид планів, адже в одних плани - це повний світ любові і процвітання, а інші задаються питанням, який мир ми зуміємо забезпечити, якщо у них там занепад, розруха та відсутність бажання щось відновлювати? Тому це залежить від рамок миру, який ми отримаємо. Якщо ми отримаємо міцний мир з росією, то ці міста можна і потрібно розвивати, інвестувати в них”, - підкреслює експерт.