З 20 по 26 жовтня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 99 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 208 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 70 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 51 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 14 млн 996 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 777 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 906 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Кіровоградська Миколаївська Одеська та Рівненська області.

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків на суму 691 тис. 713 грн. за незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову на річці Овнянка між населеними пунктами с. Щасливе та с. Гайок на території Попельнастівської сільської ради Олександрійського району. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

Популярні новини зараз
"На Росію чекає повторення катастрофи": афонський старець передбачив потужну подію для України Гроші змусять повернути державі: українців попередили До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати
Показати ще

Інспекцією Південно-Західного округу проведено розрахунок збитків на суму 4 млн 429 тис. 534 грн. за шкоду, завдану під час неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря, внаслідок виникнення пожежі сухої трави та чагарників на території об’єкту природно-заповідного фонду - Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» на загальній площі 2 га, що стало наслідком необережного поводження з вогнем. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ГУНП в Миколаївській області. Проведено розрахунок збитків на суму 7 млн 232 тис. 360 грн. за шкоду, завдану під час неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря, внаслідок виникнення пожежі сміття на території полігону твердих побутових відходів КП «СОМ». Повідомлення про кримінальне правопорушення направлено до ГУНП в Миколаївській області.

Інспекцією Південно-Західного округу проведено розрахунок збитків на суму 556 тис. 342 грн. за незаконний вилов водних біоресурсів на річці Турунчук з оз. Путрино, біля с. Троїцьке, Яськівської ТГ, Одеського району. Матеріали направлено до Біляївського районного суду Одеської області.

Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків на суму 619 тис. 80 грн. за незаконний видобуток, невстановленими особами, корисної

копалини місцевого значення – піску будівельного, на земельній ділянці що розташована на території Рокитнівської селищної ради Рівненського району між селами Остки та Сновидовичі. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ВП № 2 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.