Про це йдеться у Зверненні Асоціації платників податків України, яке підписав президент Грігол Катамадзе.

Наводимо слова звернення повністю та без коментарів редакції.

Ми, делегати Звітно-виборного ХV-го З'їзду Асоціації платників податків України, у важкий для України час, коли вирішується доля нашої країни, звертаємося до представників усіх гілок влади з вимогою дослухатися до голосу української громадськості.

Незважаючи на важкі часи та воєнний стан в країні, Асоціація платників податків України, акумулюючи всі зусилля, ні на мить не зупинила свою роботу й надалі продовжує працювати над основними завданнями, які стоять перед бізнесом та державою.

Асоціація вітає зусилля української влади для збереження єдності країни, підвищення її обороноздатності та авторитету на міжнародній арені з метою мінімізувати негативні явища в усіх сферах життя країни.

Популярні новини зараз
"Це дно...": український астролог озвучив тривожний прогноз на закінчення війни Незабаром почнеться справжнє пекло: астролог попередила мешканців 7 міст про небезпеку Одразу на 65%, а потім ще на 25%: українцям анонсували подорожчання комуналки Нові тарифи з 1 березня: українців попередили про подорожчання проїзду у тролейбусах
Показати ще

Разом з тим, не можна не помічати відсутності структурних реформ в усіх галузях економіки України. Всі ми добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає важкі часи і перемогти у війні без функціонування бізнесу просто неможливо. Бо бізнес, сплачуючи податки, дає країні ресурс для продовження оборони. Адаптивність українського бізнесу наближає нашу Перемогу. Проте замість підтримки, продовжується тиск на бізнес шляхом віднесення платників податків до категорії «ризикових», блокування податкових накладних/розрахунків коригування, неприйняття Таблиць даних платника, які мають бути враховані для подальшої, безумовної, автоматичної реєстрації ПН/РК тощо. В черговий раз наполягаємо на запровадженні персональної відповідальності, зокрема, Голів чи Заступників Комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в ГУ ДПС в регіонах та у місті Києві, залежно хто з них прийняв неправомірне рішення стосовно платника податку щодо віднесення його до категорії «ризикових», блокування ПН/РК чи неприйняття Таблиць даних.

2020-2021 роки і 2022-2023 роки безумовно увійдуть в історію, як роки «виживання» бізнесу, бо скоригували бізнес-плани навіть самі потужні підприємства і стали справжнім випробуванням для середнього та малого бізнесу.

Стосовно перезавантаження роботи органів ДПС України та ДМС України - потрібно проводити офіційні прозорі конкурси на всі посади категорії А та Б, так як тривалі перебування керівників у статусі в.о. не забезпечують ефективної роботи зазначених органів. Тому, якнайшвидше необхідно вносити зміни до Закону України від 12 травня 2022 року за № 2259 – IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану», щодо зняття спрощеної процедури вступу на посади державної служби та посади в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану. Це дасть можливість призначати на посади через проведення прозорих та відкритих конкурсів досвідчених, професійних керівників.

В бізнесу залишається багато запитань щодо діяльності митниці та податкової служби. Українська бізнес-спільнота очікує певних кроків від держави для підтримки економіки і роботи бізнесу зокрема.

Слід зазначити, що Асоціація свого часу приймала дуже активну участь в підготовці Закону України «Про Бюро економічної Безпеки України», в тому числі і в Робочих групах. Закон про Бюро економічної Безпеки був прийнятий, службу було створено. Однак, на превеликий наш жаль, робота новоствореного органу видалась неефективною. Очікуваної ефективності в роботі, прозорості в своїй діяльності, нульової толерантності до корупції, цей новий державний орган виконавчої влади так і не продемонстрував, не дав він і позитивних тенденцій в напрямку впровадження нової методології з виявлення ризиків економіки, нової сучасної моделі запобігання економічним та фінансовим злочинам, такої важливої для майбутнього розвитку України. Вважаємо доцільним невідкладно розпочати процес перезавантаження БЕБ, необхідність забезпечення його ефективної роботи викликана, в першу чергу, великими втратами нашої країни через різні зловживання, особливо в такий складний, важкий час для нашої країни. І якнайшвидше БЕБ зменшить тиск на бізнес та зробить прозорою фінансову систему країни, це нарешті поверне довіру суспільства до державних правоохоронних органів.

Владі необхідно забезпечити заходи щодо неправомірного втручання правоохоронних органів у господарську діяльність суб’єктів господарювання, проаналізувати та надати належну оцінку наявним випадкам такого втручання.

Відсутні реальні дії по боротьбі з корупцією. В умовах війни, долаючи внутрішнього ворога-агресора посилити боротьбу проти внутрішнього «економічного ворога»: корупцію, тіньову економіку, рейдерство, офшоризацію тощо. Тому, перезавантаження БЕБ, ДМС, ДПС - надважливі інституційні антикорупційні зміни.

Захист прав та законних інтересів платників податків є нашим основним статутним завданням, тому висловлюємо свою стурбованість ситуацією, що склалася в податковій сфері в даний час.

Податкова реформа має проводитися з метою покращення інвестиційного клімату, а це в тому числі і зменшення кількості податків, їх розміру, кількості перевірок, відсутності рейдерських захоплень.

Вже понад 7 років Асоціація звертається до влади щодо необхідності замінити податок на прибуток податком на виведений капітал, а також зниження сукупного податкового навантаження на фонд оплати праці до цільового показника 25%, шляхом об’єднання в один податок податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску тощо.

Влада має забезпечити дотримання рівності всіх перед законом, запропонувати стабільні і зрозумілі правила для бізнесу, погоджені з громадськістю, адже кредит довіри, виданий їй, катастрофічно зменшується. У влади немає права на внутрішні конфлікти. Необхідні швидкі та узгоджені дії.

Ми переконані, що тільки об’єднання зусиль влади, бізнесу та громадськості дасть можливість нового поштовху для розвитку підприємництва в Україні, відновити довіру до органів влади, стати стабільним наповнювачем бюджетів усіх рівнів.

Держава повинна стояти на захисті інтересів сумлінного платника податків та забезпечити прозорість витрачання бюджетних коштів, а також доступність одержання громадськими організаціями та платникам податків інформації щодо їх ефективного використання. Вкрай необхідним є переглянути видатки бюджетів на утримання органів виконавчої влади, які не приймають безпосередньої участі в захисті країни від ворога та значно їх скоротити. І ми з нетерпінням чекаємо, коли влада займеться скороченням державних видатків, а не нарощуватиме можливості для довільного вилучення коштів з економіки.

Сплата податків - це важливий елемент розвиненої держави, але він немає сенсу без прозорого та ефективного використання державою отриманих коштів.

Ми вважаємо, що поліпшення підприємницького клімату в Україні та надійні партнерські відносини між владою і бізнесом будуть, коли кожна із сторін усвідомить наявність відповідальності за вчинені порушення: платник податку за невиконання свого обов’язку із сплати податків, а контролюючі органи - за вчинені неправомірні дії.

Асоціація платників податків України заявляє, що й надалі спрямовуватиме свою діяльність на вирішення проблемних питань у сфері оподаткування з метою досягнення балансу інтересів держави і бізнесу, формування податкової культури платників податків та сумлінного виконання ними своїх громадянських обов’язків.

Впевнені, що спільними зусиллями як бізнесу, так і держави нам вдасться продовжувати забезпечувати фінансову підтримку ЗСУ для продовження опору агресору, що є запорукою Перемоги України у війні.