07.11.2023 набрало законної сили рішення Господарського суду Сумської області, згідно з яким Комунальне підприємство виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Конотоп зобов’язане сплатити збитки, завдані порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Державною екологічною інспекцією у Сумській області в листопаді 2021 року було проведено позапланову перевірку КП ВУВКГ м. Конотоп на виконання Доручення Прем'єр-міністра України, в ході якої встановлено, що підприємство здійснювало скид неочищених стоків до р. Єзуч, що призвело до її забруднення.

За даним фактом екоінспектори розраховали збитки у розмірі 1 883 094 грн. та пред’явлено претензію для їх добровільного відшкодування. Матеріали перевірки також були скеровані до правоохоронних органів як такі, що містять ознаки злочину. За статтею 242 Кримінального кодексу України відкрито кримінальне провадження по факту забруднення поверхневих вод.

У зв’язку з відмовою порушника добровільно відшкодувати збитки, Інспекція подала позовну заяву до суду. Факт порушення та вину суб’єкта господарювання у суді було доведено а, відтак, збитки будуть стягнуті у повному обсязі з КП ВУВКГ м. Конотоп примусово.