Український інформаційний простір останніми днями штормить скандалом, ініційованим народною депутаткою від "Слуги народу" Мар’яною Безуглою.

Народний депутат із фракції "Слуга народу" Мар’яна Безугла вимагає від міністра оборони Рустема Умєрова подання до президента щодо звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Безуглу також обурило спільне фото Умєрова, Залужного та Сирського, яке опублікувало Міноборони.

"Не треба фоточок, що все Ок. Виглядає, як намагання міністра видати бажане за дійсне. Треба рішення! Як побачила ті фото —поплавило, соррі", - повідомила "слуга народу".

Крім того, вона звинуватила військове командування і особисто Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у відсутності планів війни на 2024 рік, а також наголосила на можливості відставки Головкома.

Популярні новини зараз
Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи "Міста і села будуть побудовані наново": старець назвав час, коли Україна повернеться до миру Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Резонансні заяви Безуглої, як і те, хто може стояти за цією одіозною народною обраницею, обговорює уся країна. Не оминула ця тема і військових.

Утім, на моє переконання, на настроях у ЗСУ, на боєздатності української армії усі ескапади Мар’яни Безуглої не позначаться ніяк. Причина тут проста — військові чудово знають ціну моральному авторитету Безуглій, а також іншому нардепу, який також робив резонансні заяви на адресу Залужного, Євгена Шевченка.

Ба більше, упевнений, що подібними скандалами навколо персони Головнокомандувача ЗСУ і Безугла, і Шевченко тільки зіпсували усі спроби розхитати ситуацію, фактично зробивши класичну ведмежу послугу тим, хто стоїть за ними.

Справа в тому, що авторитет Збройних сил України у вітчизняному суспільстві є дуже високим — за деякими даними, аж до 95%. Саме через це, до речі, і з’явилися усі ці претензії —бо є особи, які хочуть створити штучний конфлікт, потужний конфлікт, який зіпсує репутацію української армії та вплине на хід російсько-української війни.

Але уже зараз варто говорити про те, що усі спроби мають зворотний ефект. Перш за все, через реакцію суспільства, яке в цілому стало на бік Головнокомандувача ЗСУ . А ще — через позицію наших західних партнерів, які хоч і не робили якихось офіційних заяв, та деякі дії представників Заходу виявилися красномовнішими за будь-які слова.

Нагадаю, що уже після початку кампанії дискредитації Валерія Залужного до Києва із несподіваним візитом прибув міністр оборони Сполучених Штатів Америки, головний український партнер у боротьбі із країною-агресором, Ллойд Остін. А, крім нього, Україну відвідав очільник військового відомства головної країни Євросоюзу, Німеччини, Борис Пісторіус.

Ці два візити стали красномовним сигналом про те, як на Заході насправді ставляться до Валерія Залужного. І, до речі, саме після цього візиту Головнокомандувач Збройних сил України уперше за час існування коаліції Рамштайн взяв участь у її засіданні. До цього Україну на цих заходах представляли лише міністри оборони, Олексій Резніков та Рустем Умєров.

А ще одним яскравим показником роботи українських військових, прямо пов’язаним із західними партнерами є повна відсутність інформації вітчизняного Генштабу у тому масиві даних Пентагону, які були оприлюднені одним із співробітником відомства. Це говорить про те, що Генеральний штаб ЗСУ уміє зберігати секретну інформацію на відповідному рівні — і західні партнери це, безперечно, оцінили.

Якщо ж говорити про чутки щодо можливого балотування Валерія Залужного на посаду президента після війни, що також стало однією із причин скандалу, то цю тему навіть не варто обговорювати. Принаймні поки триває війна. У нинішніх умовах це є як мінімум недоречно.

А як максимум — є грою на руку ворогу. Керівництву країни-агресора зараз саме і потрібно, щоб військове та політичне керівництво України, яке успішно протистоїть окупантам на полі бою, розсварилося між собою.

"В українському керівництві відбуваються "ситуативні дискусії", а не конфлікт, позиція військових та політичних еліт в Україні консолідована", -заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Так він відреагував на матеріал видання The Economist про нібито погіршення відносин Зеленського і Залужного.

Подоляк також прокоментував і закиди народної депутатки від "Слуги народу" Мар’яни Безуглої в бік головнокомандувача Валерія Залужного щодо відсутності плану ведення війни на наступний рік.

Він вказав на те, що Офіс президента не модерує висловлювання депутатів.

Кремль не може виграти війну в Україні, і це, скоріш за все, розуміє навіть Володимир Путін. Саме тому в хід і йдуть такі брудні технології, аби здолати нашу героїчну країну, її керівництво, влаштувавши масштабну політичну кризу. Саме тому головним у нинішній ситуації є зберігати спокій, не піддаватися на провокації і підтримувати Збройні сили України. А спецслужби, до яких, як уже було сказано, звернулися із відповідними запитами, мають розібратися у причинах цих скандалів, які виникли практично на рівному місці