В Офіційному журналі ЄС 18 грудня 2023 року опубліковано Рішення Ради Європейського Союзу (CFSP) 2023/2871 про внесення змін до Рішення 2014/145/CFSP щодо обмежувальних заходів щодо дій підриву або загрози територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, з переліком фізичних та юридичних осіб, на які поширились санкції в межах ухваленого 12-го пакету.

Відповідно до прийнятого рішення, до переліку санкціонованих осіб країни-терориста було включено підрозділ фінансової розвідки росії (росфінмоніторинг) та її керівник.

В причинах внесення цих осіб до вищевказаного санаційного переліку, зокрема зазначено наступне:

«Росфінмоніторинг – російський федеральний орган виконавчої влади, створений указом Президента Російської Федерації у 2001 році, який відповідає за протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Вся діяльність Росфінмоніторингу знаходиться під безпосереднім керівництвом Президента Російської Федерації Володимира Путіна.

З початку агресивної війни Росії проти України в лютому 2022 року Росфінмоніторинг співпрацює з Міністерством оборони Росії над проєктом банківської та казначейської підтримки для виконання так званого нового «Державного оборонного замовлення» Росії, яке було введено після початку війни з метою мілітаризації російської економіки.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку
Показати ще

Росфінмоніторинг постійно вносить осіб і організації, які вважаються критичними щодо Кремля, до свого реєстру «тероризму та екстремізму», включаючи журналістів і західні соціальні медіа-платформи.

Росфінмоніторинг сутнісно підтримує та користується підтримкою уряду Російської Федерації, відповідального за анексію Криму та дестабілізацію України».