Поточний тиждень перебуваю у Мексиці. Під час цієї ділової поїздки мав нагоду спілкуватися з низкою провідних політичних аналітиків та політиків з різних країн. Питання, яке цікавить всіх (і буде цікавити тільки більше і більше): що означатиме для світу (і як для world, і як для peace) перемога на президентських виборах у США того чи іншого кандидата від демократів чи республіканців?

Маю багато внутрішньої інформації. Ідуть дискусії, що і як буде з нашими виборами. Зрозуміло, що від демократів йде Байден, а республіканці мають Трамп. Губернатор Флориди, республіканець Рон Десантіс повністю випадає. На мій глибокий жаль. Так, він розумний, відомий, значущий. Просто йому не вистачило харизми на масовій сцені. Він навіть не робив якихось величезних помилок, у нього просто не вийшло.

У США вважають, що демократи виграють. Але, є цікава думка, що в останній момент якимось поки що незрозумілим шляхом (щодо цього є різні теорії) до цього конкурсу увійде Гевін Ньюсом, демократ і нинішній губернатор Каліфорнії. Я його особисто знаю, ми мали контакти. Давно, щоправда, із ним не спілкувався.

Гевін дуже харизматичний. І він повністю, як це сказати, «в системі» – родич Ненсі Пелосі, вони там усе близько пов'язані, тісно разом працюють. Єдиний його великий недолік у тому, що Каліфорнія має чималі проблеми з безпекою громадян і таке інше. Гевіна часто порівнюють із Клінтоном. Думаю, що він, звичайно ж, інший, але він – логічний і робитиме ті речі, які співзвучні з його баченням та тим, що чекатимуть від нього виборці.

Тому може так статися, що саме Ньюсом стане в результаті кандидатом у президенти США від Демократичної партії.

Популярні новини зараз
Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження В Україні громадянам доведеться сплатити податок навіть за старі квартири: скільки є часу Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

У республіканців практично немає інших варіантів, крім Трампа. Є там дуже багато талановитих людей, які потім даватиму інтерв'ю, писатиму про кампанію книги, зароблятимуть на цьому мільйони. І були б вони, напевно, набагато кращими президентами США, ніж Байден та Трамп разом узяті. Але у них реальних шансів – майже нуль.

Що буде, якщо Трампа залучать до відповідальності? Я думаю, що все це не триватиме надто довго. Якщо Трампа оберуть, то ця тема відразу почне йти з перших шпальт. Наразі республіканці у свою чергу наполягають на імпічменті Байдена. Але, гадаю, це теж ні до чого не приведе. Такі теми вже не шокують. Так, це скандально, але часто це просто підстави для статей чи дискусій.

У нас вже недавно намагалися відкликати Гевіна Ньюсома. Це спрацювало з Греєм Девісом у 2003 році. Ось його як звали «Грей» (сірий), так ось він і був сірим… Там нічого не було за ним такого вже поганого, але з ним це сталося. Гевіна Ньюсома спробували також відкликати, але не вийшло. І про це вже забули, ніби нічого подібного і не було ніколи. Ця ситуація навіть стала частиною його біографії. Вона пішла в нікуди, навіть так все обернулося, що тільки зробило Ньюсом політично сильнішим.

Говорять у нас про те, що демократи можуть ввести в гонку Ньюсома тому, що в нього ще вищий шанс виграти у Трампа. Так, Трамп теж має шанс. Але він дуже маленький. Раніше я думав, що шанс Трампа – нуль. Зараз я вважаю, що шанс є, але не такий уже й великий. Хоча популярність у демократів у США і не надвисока, все одно багато республіканців голосуватиме за кандидата-демократа. Чому? Їм все одно кого обрати, аби це не був Трамп. Трамп - дуже конфліктний і на нього вже зараз дивляться не так, як це було вперше. Вперше виборці хотіли дати йому шанс, зараз же він усім набрид.

Що це все означає для України? Тут скажу таке. І той, і інший бік почнуть якось зволікати з участю і тиснути, щоб швидше закрити конфлікт. Вони вже психологічно не готові на «довгу» – сподівалися на якісь великі та швидкі зміни, але вже бачать, що росія не відступає і швидкої перемоги над нею не буде. Вже азарт зникає, виникають різні питання. Про доцільність продовження цього всього, зокрема.

Я думаю, кого б не обрали (буде це Байден, Трамп чи Ньюсом замість Байдена), допомога Україні, звичайно ж, буде. Але, мені здається, що вже не буде тієї завзятості, яка була спочатку. Це особисто мені давали зрозуміти і Річард Гренелл, і Кевін Маккарті та окремі політики з боку демократів. Подібні розмови справді ведуться у нашому політичному світі. Я тут глибоко у темі. У мене безліч живих бесід із людьми, які біля керма.

Думаю, що до кінця 2024 року війна у вашій частині Європи перейде у холодний період. Це те, що в нас очікують. Буде тиск Заходу, позначиться втома від цієї війни на обох сторонах (попри безмежність російської влади і як би вони там не хорохорилися, мовляв, «ми досягнемо своєї мети і ми самі вирішимо, коли ми її досягнемо»).

Все одно настане холодний період війни. Можливо, не буде повного договору з росією, але, я думаю, Україна зможе завжди і скрізь потім сказати, що вона встояла. Росія ж буде ізгоєм, санкції будуть на все, і це залишиться на дуже довгий термін.

Напевно, росія зможе сказати своїм громадянам, що, мовляв, «добилася своєї мети» тоді, коли там зміниться керівництво. Але такого може ще довго не статися. Путіна ж може замінити людина, яка візьме ті самі чи дуже схожі позиції. Але росія в будь-якому випадку перетворитися на закриту країну, яка не виїзна і ігнорується всім цивілізованим світом. Хіба що тільки ОАЕ можуть залишитися для Росії «віддушиною». Хіба що Емірати. І то – чи надовго?