Як відомо, Валерій Залужний після неадекватної заяви своєї помічниці ЗВІЛЬНИВ усіх своїх позаштатних радників!

А нещодавно вся країна «незлим добрим словом» згадувала знаменитого радника Міністра Авакова зрадника Киву…

Тож я вирішив звернути Вашу увагу на давню проблему БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ і КОРУПЦІЇ у владі через надмірну та неадекватну систему інституту РАДНИКІВ і ПОМІЧНИКІВ.

Перша біда - це необґрунтована кількість таких помічників і радників.

Для прикладу народні депутати мають право на…31 помічника. Тобто, якби всі депутати скористалися цим правом повною мірою, то в Україні було б 13 950 лише помічників депутатів Верховної Ради?!

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Серед посадовців перед веде Віталій Кличко у якого в 2022 році було 36 радників, серед яких дружини, діти, куми та інші родичі важливих бізнесменів та чиновників.

Друга біда - невизначений статус і повна безвідповідальність цих помічників і радників.

Найбільша небезпека, особливо в умовах воєнного стану, це невизначеність їх правового статусу, повноважень і доступ до державної таємниці. Нинішня українофобська і пропутінська позиція колись найвідомішого позаштатного радника Офісу Президента Арестовича - тому сумний і повчальний приклад.

Третя біда - фінансові витрати із бюджету.

Окрім непрофесіоналізму, лобізму та інших негативних наслідків від залучення посадовцями цілої армії радників і помічників на громадських засадах, серед них є і велика кількість на постійній, тобто оплачуваній роботі.

Так ВСІ народні депутати отримали бюджетне фінансування для своїх помічників у сумі 1 МІЛЬЙОНА 61 тисячі гривень на 2024 рік. Тобто в умовах війни та фактичної бездіяльності середньостатистичного члена парламенту Держава витрачає майже 500 МІЛЬЙОНІВ гривень лише на ПОМІЧНИКІВ депутатів ВР.

КИЇВРАДА голосами ВСІХ відомих європейських і патріотичних партій на 2024 рік збільшила кількість помічників депутатів на оплачуваній основі до 720 осіб. Тепер кожен із 120 депутатів Київради, у тому числі із забороненої партії Медведчука-Путіна, матиме 3 помічників, немалу зарплату яких оплачуватиме кожен киянин. Якщо порахувати бюджетну суму на утримання 720 помічників та збільшені у 6 разів так звані депутатські фонди, то платники податків Києва викладуть на це нещастя майже МІЛЬЯРД бюджетних гривень?!

А якщо порахувати ВСЮ АРМІЮ УКРАЇНИ із ПОМІЧНИКІВ та РАДНИКІВ на платній основі від Президента до керівника комунального підприємства і голови міста чи ОТГ, то суму бюджетних коштів на це важко навіть уявити!

А Ви ще досі обговорюєте вислів Міністра фінансів, що в бюджеті-2024 немає грошей пенсіонерам і на зарплати освітянам!

Зате помічникам і радникам - Є!