16 квітня 2024 року у с. Будище, що на Черкащині проведено екологічну і культурну акцію: «Дуби Шевченка єднають Україну».

Історія Звенигородщини тісно пов’язана з поетом, художником, мислителем, генієм і пророком українського народу - Т.Г. Шевченком.

Тому символічно, що дану акцію розпочато саме у селі Будище на території парку – пам’ятки садово – паркового мистецтва місцевого значення «Будищанський парк», поряд з яким розташований маєток пана Енгельгарда, де Шевченко провів свої юні роки. Саме на території парку ростуть вікові дуби Шевченка, із жолудів яких вирощенні молоді саджанці.

Метою акції є сприяння збереження природи та національної єдності українського народу. Дуби висадженні під час акції будуть символом не лише сьогодення, але і майбутнього, яке будується на спільних цінностях та об’єднанні.

Участь у даному заході узяли голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, представники Черкаської ОВА, голова Звенигородської РВА Юрій Піковський, в. о. начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, директор філії «Звенигородське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» Іван Бас, представники Уманського НУС, керівництво та мешканці Шевченківської громади.

Популярні новини зараз
Окупанти продовжують принижуватись перед Китаєм: тепер готові продати стратегічну територію "Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ Не всі українці отримають червневі пенсії: кого ПФУ залишить без виплат Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше
Показати ще

Учасники акції висадили 27 дубів, що символізують всі області України, Київ, Крим, Севастополь.

Подібні заходи планують проводити в усіх громадах Черкаської області та в областях Україні.