За його словами, одним з ключових завдань було відновити систему радіаційного онлайн моніторингу. Тепер вона 24/7 доступна на нашому застосунку “ЕкоЗагроза”.

«Після деокупації Зони відчуження вдалося розпочати переговори з ЄБРР про створення окремого Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля. На рахунку «Фонду» 14 млн євро внесків. Донори зазначають, що після ратифікації Угоди сума буде подвоєна. Сьогодні Президент погодив цей законопроєкт про ратифікацію. Тепер справа за народними депутатами – розраховуємо на його оперативне схвалення. Це можливість якомога швидше відновити втрачене обладнання, покращити умови для понад 2350 професіоналів, придбати протипожежну техніку та запровадити сучасні системи запобігання та протидії пожежам», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець наголосив на перспективах використання Зони відчуження для економічного розвитку, складовою якого є вітрова та сонячна енергетика. Вже є домовленості з німецькою та британською компаніями про реалізацію цих проєктів.

«Важливо, що усі ці перспективи, про які ми говоримо сьогодні, стали можливими завдяки мужності українців, які пожертвували своїм життям та здоров’ям у 1986 році, вигнали окупантів з Чорнобиля у 2022 році, які продовжували працювати під дулами автоматів. Вічна пам’ять полеглим. Честь усім, хто присвятив своє життя розвитку Зони відчуження», – зазначив Руслан Стрілець.