Також викличе хвилю обурення серед українців та змусить їх шукати можливості набуття громадянства інших країн. Про це заявив директор українського Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, пише Правовий контроль.

За його словами, у самій забороні МЗС щодо надання консульських послуг українцям за кордоном є певний юридичний казус: із набранням чинності «законом про мобілізацію» деякі положення починають діяти раніше терміну.

«Рішення керівника МЗС – це вже саме собою суперечить чинній Конституції та законодавству. Не може нормативний акт передувати повному набранню чинності законом. Спочатку йде закон, що вводиться в дію, а потім починають діяти нормативні документи щодо його реалізації. Глава МЗС перевищив повноваження, видавши такий наказ, і таким чином порушив як Конституцію, так і закони», - пояснив він.

Кулик висловлює своє обурення: якщо міністр виступає за межі цього права та порушує Конституцію, тоді що говорити про взагалі наявність верховенства права в Україні?

«Тоді що захищають солдати на фронті, про які так дбає наш міністр закордонних справ? Це при тому, що пан Кулеба досить осудний серед членів уряду. Я б сказав, найрозумніший, але він собі дозволяє подібні рішення. Я переконаний, що це не його ініціатива особисто, і що, через ті чи інші питання, воно має бути чутливим до забаганок ідеологів подібного закручування гайок та жорсткого режиму, тому змушений йти на такі кроки», - додав він.

Популярні новини зараз
Українцям розкрили гірку правду про додаток "Резерв+" З 1 червня військовозобов’язаних чекають важливі зміни: що треба знати На ці картки пенсія не прийде: у ПФУ розповіли, як не залишитись без виплат Для трамваїв і тролейбусів встановили нові тарифи: скільки коштуватиме поїздка
Показати ще

Кулик переконаний: офіційну мету, яку заявлено МЗС цією забороною, змусити військовозобов'язаних повернутися в Україну, не буде виконано. Більше того, це обмеження спровокує масову відмову від українського громадянства.

“Не буде масового повернення. Більш того, все більше людей намагатимуться знайти можливість отримати громадянство інших країн або статус, який унеможливив би їх депортацію у зв'язку з простроченням дії паспорта. Вони шукатимуть інші можливості для вирішення адміністративних процедур, які вимагають документів або втручання українських консульських служб або дипломатичних установ. І взагалі, перестануть взаємодіяти з державними органами, подаватимуть на отримання закордонного іншого громадянства або заявлятимуть про втрату громадянства, і втрату паспорта та шукатимуть грін-кард», - пояснив він.

Співрозмовник додає: політика Києва призвела до того, що українці, які виїхали за кордон, сформували чітке бажання відмовитися від громадянства України.

«Я думаю, що якби опитати біженців із загальної кількості, хто б був готовий зараз, за ​​нинішніх умов, відмовитися від українського громадянства, ці цифри налякали б Банкову. Тому що вони будуть високі, тому що влада сама створює умови, вона списує, за великим рахунком, біженців як нерентабельний електоральний актив, тобто від їхніх голосів вони сили не одержують, а відповідно ще треба буде за них тягатися. Тому що це потребує якогось внутрішнього переформатування, більш відповідальної поведінки. Але краще і простіше, звичайно, розколоти суспільство, зіграти цю карту протиставлення», - підсумував він.