Вони обговорили результати напрацювань за ключовими напрямками міжнародного екологічного треку у сфері адвокації пункту 8 Формули миру Президента Володимира Зеленського.

За словами Руслана Стрільця у сфері кліматичної політики, фіналізується ряд важливих документів, які прокладають нам шлях до кліматичного врядування європейського зразка.

«Готується до розгляду Кабінет Міністрів України Стратегія кліматичної політики до 2035 року. Кліматичний закон, спрямований на низьковуглецевий розвиток України, найближчим часом буде схвалений Урядом та направлений до Верховної Ради України. Скоро стартує обговорення проєкту Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні на період до 2033 року та операційний план до неї. Тримаємо незмінний курс на Паризьку угоду, попри бойові дії. Це зокрема про нові фінансові механізми за статтею 6 Паризької угоди – уже підписано Меморандуми з такими потужними гравцями, як Швейцарія та Японія», - зазначив Руслан Стрілець.

У сфері імплементації положень Екологічного договору для України триває розробка Плану заходів з його реалізації. Нагадаємо, що документ розроблений Міжнародною робочою групою щодо екологічних наслідків війни, співголовами якої є керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та екс-віце-прем’єр-міністерка, колишня міністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем.

Environmental Compact – це 50 уніфікованих рекомендацій для України та світу, які визначають підходи до компенсації за шкоду довкіллю від бойових дій та пропозиції щодо «зеленого» відновлення. 30 кроків має зробити Україна, 20 – за підтримки наших партнерів.

Популярні новини зараз
Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

За словами Руслана Стрільця, План заходів містить 66 пунктів, виконання яких планується до 2027 року. Більшість заходів передбачається здійснити вже у 2024 році. Для виконання Плану заходів планується залучити 28 міністерств, ЦОВВ та інших організацій. Довкіллєвий міжнародний трек передбачає залучення міжнародних інституцій: ПРООН, ВООЗ, МКС, МАГАТЕ та ін.

«Дякую народним депутатам за синхронізацію наших зусиль. Це надважливо, адже місія України сьогодні полягає не лише в притягненні агресора до відповідальності. Подолання наслідків російської війни має стати взірцем для світової практики, який наочно продемонструє ціну війни», - зазначив Руслан Стрілець.