За словами Руслана Стрільця, підтримка Азербайджану є вкрай важливою. Цьогоріч ця країна приймає головну подію світової кліматичної адженди – Конференцію ООН зі зміни клімату СОР29. Найближчим часом у Баку пройде 3-тя Міжнародна конференція з розмінування “Зменшення впливу наземних мін на навколишнє середовище”.

Під час зустрічі Руслан Стрілець та Сеймур Мардалієв зосередилися на кількох актуальних для наших держав треках:

  • Розмінування. Україна є однією з найзамінованіших країн світу, тож ми зацікавлені у співпраці з Азербайджаном у цьому напрямку.
  • Підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерством екології та природних ресурсів Азербайджанської Республіки. Сподіваємося, вже найближчим часом дійдемо згоди щодо цього напрямку.
  • СОР29. Україна готує ініціативу щодо розроблення механізму компенсації шкоди довкіллю України та клімату внаслідок війн чи інших збройних конфліктів.
  • Співпраця щодо міжнародних угод та конвенцій. Для України є корисним досвід Азербайджану у залученні моніторингових місій з боку конвенцій для отримання повної картини екологічного стану об’єктів та видів флори і фауни, що знаходяться під їх охороною.

«Дякую Сеймуру Мардалієву за плідну зустріч. Дякую Азербайджанській Республіці за підтримку народу України. Впевнений, що поглибимо співпрацю і у довкіллєвих проєктах», – зазначив Руслан Стрілець.