Трамп! Трамп? Трамп…

Останнім часом я мав багато розмов на тему подій навколо Дональда Трампа. Суть головна - подібне відбувається вперше в історії США.

Ще момент також важливо відзначити. У нас апріорі вважається, що уряд має право. Так, його у нас багато критикують, часто в чомусь звинувачують, але ті люди, хто був покараний нашою системою, стають у нас ніби «бракованими». Тобто коли за людиною є великий злочин, то банки не відкривають йому рахунки, його не приймають до різних клубів тощо. Така людина «вилітає із суспільства». Виняток лише якщо це якийсь бандит, репер чи байкер. Вони мають своє ставлення до цього всього, своє сприйняття. А в інших людей просто немає шляху назад. Навіть якщо це не політик, а пересічний вантажник чи прибиральник, то їх уже навіть на роботу не братимуть. А якщо раптом і візьмуть, то буде сором і цей сором назавжди залишиться з цими людьми.

Наразі колишній президент США Трамп став злочинцем. Але, незважаючи на це, до нього багато хто як і раніше добре ставиться, вважають, що він заслужив балотуватися в президенти, вважають, що це все – політична справа проти нього тощо. Такі підходи – один із найважливіших факторів, що переводить американське суспільство в іншу свідомість. У свідомість того, що колись хтось відсидів у в'язниці або може туди потрапити – це зовсім не означає, що він буде «бракований» назавжди. І, мовляв, це вже не означає, що ситуація ганебна чи якась ганебна. Тобто людина може бути президентом і бути «бракованою». Він може бути у владі на будь-якому рівні та бути «бракованим». Думаю, що такі речі свідчать про величезні зміни в американському суспільстві.

Який вплив ситуація з Трампом матиме на президентські вибори? Багато наших фахівців-аналітиків говорять, що за тими звинуваченнями, які висунуті проти Трампа, у в'язницю не садять. Якщо вже якийсь рецидивіст звинувачується у гучних злочинах і таке інше – це інша справа. Тому, як кажуть у нас, за ті звинувачення, які висунули проти Трампа, його саджати не будуть. Так, може бути домашній арешт, якісь аналогічні покарання у вигляді штрафів тощо. Але, загалом, його у в'язницю не посадять.

Популярні новини зараз
Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Ті виборці, котрі були за Трампа, за нього так і залишаються. Вони добре розуміли, що таке буде. І вони, до речі, думають, що Трамп у результаті цього став лише важливішим і сильнішим. Все тому, що, мовляв, ця справа – несправедлива та політично натягнута. А ті виборці, які були проти Трампа, також чудово знали, що його визнають винним, були готові до того, що саме так і станеться. І вони були проти нього, так і залишаються проти нього. Я не думаю, що є якісь люди (якщо вони і є, то таких точно дуже мало), які через те, що сталося з Трампом, змінили свою думку про нього.

Моя думка та думка дуже багатьох експертів – все це нічого не змінить і не вплине на результат президентських виборів. Вибори, якими мають бути і якими будуть – такими вони і будуть.

Звичайно ж, Трамп користуватиметься цією ситуацією, що, мовляв, все це – несправедливо та політично вмотивовано. Звичайно, якщо він стане президентом, то зможе або сам себе пробачити, або переконати Департамент юстиції США всі справи проти нього зупинити.

Багато хто вважає, що справа тут здебільшого політична. Є чимало злочинів, за які людина реально має нести найсуворішу відповідальність. Тут же все те, що відбувалося з Трампом і навколо Трампа (навіть з його безпосередньою участю або з його прямої подачі) можна, як у нас багато хто говорить, більше вважати хуліганством, ніж серйозним злочином.

Нічого це не змінить, насправді. Але в нашому суспільстві спостерігається рух у напрямку, що, мовляв, якщо людина навіть відсиділа у в'язниці і її визнали в чомусь винною, то це зовсім не означає, що вона довічно «бракована». В інших країнах людина після складних ситуацій якось могла себе відновити і впровадитися назад у суспільство. У нас же було завжди так, що коли людина виявлялася «бракованою», вона ніколи вже в суспільство увійти не могла. Для нього були відразу і однозначно зачинені всі дороги та двері. Нині це починає змінюватися. Особливо зміниться, якщо Трамп стане президентом. Я не думаю, що він ним стане, але й не дуже здивований, якщо саме так станеться. Трамп має на сьогодні відсотків 40 – 45 шансів, але все може статися.

Резюмую. Це вперше в історії США, коли бути злочинцем стає популярно і не соромно. Історично в нас завжди було інакше. Єдине, де це сприймалося нормально – світ криміналу, реперів, байкерів. У всьому іншому, якщо ти маєш кримінальну історію, тебе суспільство виключало і викидало. З Трампом та його «історією» все радикально змінюється. Це ніяк не вплине на президентські вибори, а можливо, зробить Трампа ще більш популярним. Негативу він не матиме від цієї ситуації. Не думаю, що Трамп виграє ці вибори у США. Вважаю, що у демократів більше шансів байдуже.