«Сьогодні це вкрай важливо для нашого подальшого руху до повної інтеграції з ЄС, сталого надрокористування та енергонезалежності країни. Прозорих та зрозумілих правил роботи з інвесторами. Ми маємо володіти повною інформацією про наші запаси, щоб забезпечити ощадливе їх використання. Для цього необхідно створити національний банк геологічної інформації, завершити геологічне картування територій та створити єдину електронну геологічну карту, а ще запровадити ефективний державний моніторинг за раціональним використанням надр, й забезпечити вільний прозорий доступ до геологічної інформації», - наголосив Руслан Стрілець.

Крім того, прийняття оновленої програми є однією з ключових вимог Critical Raw Materials Act та одним з індикаторів виконання Україною Ukraine Facility – пакета допомоги ЄС на 50 млрд євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України.

«Дякую народним депутатам України за консенсус у цьому стратегічно важливому рішенні. Дякую Олег Бондаренко за плідну роботу над сировинним напрямком. Розраховуємо на якнайшвидше схвалення цього законопроєкту у другому читанні», - зазначив Руслан Стрілець.