«Вперше ідея її створення прозвучала від Федеральної міністерки екології, захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини Штеффі Лемке під час Міжнародної конференції “United for Justice. United for Nature” у Києві в жовтні 2023 року. У ході URC2024 ця ідея отримала продовження. Спільну заяву про запуск платформи підписали заступник Генсекретаря, виконавчий секретар Європейської Економічної Комісії ООН Тетяна Молчан, виконавча директорка UN Environment Programme Інгер Андерсен та Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корман», – заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Підписання відбулося у присутності Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, Міністерки захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Федеративної Німеччини Штеффі Лемке та комісара Європейського Союзу з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічюса.

«Платформа стане ефективним механізмом для залучення досвіду та експертного потенціалу провідних країн світу до зеленого відновлення України, а також осередком обміну новітніми напрацюваннями та ідеями. Вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проєктів у сфері “зеленого” відновлення», – зазначив Руслан Стрілець.

Також Руслан Стрілець під час свого онлайн-виступу в межах панелі “Зелене відновлення та Європейський зелений курс для України: умови для екологічно безпечного відновлення та зростання” на Ukraine Recovery Conference обговорив можливості відбудови у контексті української євроінтеграції.

«Уже маємо надійний фундамент для “зеленої” відбудови завдяки понад 12 новим довкіллєвим законам та реформам. Завдяки цьому Україна вже сьогодні є майданчиком для високих технологій та інвестицій у довкілля. Відновлення України буде за найкращими європейськими стандартами», – наголосив Руслан Стрілець.

Популярні новини зараз
Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще

У панелі також взяли участь Віргініюс Сінкявічюс, Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства, Маргот Вальстрьом, колишня Міністерка закордонних справ Швеції та співголова робочої групи високого рівня щодо екологічної шкоди, пов’язаної з війною, Марк Боумен, віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), та Наталія Андрусевич, голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство та довкілля» представник громадянського суспільства.

«Дякую співголові Міжнародної групи з обрахування збитків довкілля Маргот Вальстрем за виняткову роль у розбудові нашого міжнародного треку та представлення його “візитівки” – Екологічного договору для України. Дякую Єврокомісару Віргініюсу Сінкявічюсу за глибоке розуміння проблематики довкілля під час війни. Я радий, що ми маємо такого потужного адвоката України у ЄС. Дякую Штеффі Лемке за відкритість до діалогу. Підтримка Німеччини дуже цінна для нас, зокрема ваше співголовування в роботі над пунктом 8 Формули миру та допомога в участі України у СОР 27 та СОР 28. Дякую віце-президенту EBRD Марку Бауману за високу оцінку зусиль українського народу на шляху до ЄС. Наше партнерство надважливе для відновлення України. Плани агресора не мають шансів. Оновлена Україна буде ще кращою, ніж до війни»,Руслан Стрілець.