Інформаційне агентство AML Intelligence опублікувало статтю Голови Держфінмоніторингу Ігоря Черкаського «OPINION: How FATF can act against deepening Russia-North Korea alliance with tougher measures».

У вказаній статті Голова Державної служби фінансового моніторингу України детально поінформував світову спільноту про факти, які вказують на те, що росія не змінила свою поведінку після призупинення членства в Групі з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) та необхідність посилення заходів з боку FATF для зменшення ризиків, пов'язаних з альянсом росії та КНДР. Голова фінансової розвідки України зазначив, що внесення росії до чорного списку значно обмежить її доступ до світової фінансової системи та відповідно зміцнить міжнародну фінансову безпеку.

«З плином часу, росія все більше покладається на Північну Корею, яка постачає боєприпаси всупереч санкціям ООН. Цього року росія випустила вже десятки північнокорейських балістичних ракет по мирних українських містах. Згідно з додатковою інформацією, Кремль також постачає Північній Кореї нафту, а також надає допомогу у отриманні доступу до фінансових послуг, а у березні 2024 року, Москва скористалася правом вето, щоб припинити роботу експертної групи ООН, яка стежить за виконанням санкцій проти Пхеньяну» - йдеться у статті.

У статті також згадується про фінансування росією тероризму, посилення зв’язків з Талібаном. У той же час, як росія продовжує мати доступ до світової банківської системи, вона інтегрує найнебезпечніших світових гравців у свою економіку, одночасно послаблюючи гарантії протидії відмиванню коштів та стандарти корпоративної прозорості.

Наостанок висловлена пропозиція, що державам-членам FATF не потрібно чекати на внесення до чорного списку, щоб почати діяти. Більшість країн мають власні списки юрисдикцій, які становлять високий ризик відмивання грошей та фінансування тероризму. Якщо не реагувати на кричущі порушення міжнародних норм, це лише посилить зловмисну поведінку.

Популярні новини зараз
Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще

Зазначена публікація є актуальною в контексті Пленарного засідання FATF, що відбувається в м. Сінгапур цього тижня.

З повним текстом статті можна ознайомитись на сайті агентства AML Intelligence: http://surl.li/utbah