Про це він розповів у своєму блозі.

Згідно з інформацією Служби зовнішньої розвідки України, розповідає експерт, росія дедалі глибше занурюється в економічну залежність від Китаю, зокрема, йдеться сировинні проєкти на Далекому Сході. У приклад, зауважує він, наводиться Зашуланське вугільне родовище в Забайкаллі, яке розробляє спільне підприємство російської En+ Group Олега Дерипаски та китайської Shenhua Group.

«До речі, на початку повномасштабного вторгнення, коли почали вводити санкції, путін казав російським олігархам забути про Захід і переорієнтовуватися на Схід,. Дерипаска тоді був критичним у цьому плані, говорячи, що з європейцями хотілося б. А чому з Китаєм не подобається? Тому що Китай диктує свої умови, ставить свої економічні вигоди на перше місце, забирає контрольний пакет акцій, сировина має надходити насамперед до Китаю. Звичайно, не подобається, але мусять мовчати», – пояснює Олександр Мусієнко.

Отож, констатує він, цей спільний видобуток на невигідних для росії умовах розрахований на 100 років, адже інакше Китай не планує свою стратегію, всі ключові позиції займають китайські спеціалісти, а ще там будується нова траса біля сільських городів, покладів мінеральної води і через ліси з рідкісними видами рослин, тобто вони будуть знищені. До того ж, додає експерт, Іркутську область заселяють китайські туристи та бізнесмени, вони скуповують землі, будують свої готелі на узбережжі Байкалу і дедалі частіше називають озеро своїм.

«москва втратила контроль над власними ресурсними регіонами. Ну, ось так. Але путін і раніше прагнув продати Далекий Схід і Сибір. Він там може відпочивати, Шойгу йому там може робити чай. Але ми бачимо, що економічно для росії стає все складніше утримувати ці регіони. А Сі китаїзує росію у власних інтересах, поки путін одержимий війною проти України», – підсумовує Олександр Мусієнко.

Популярні новини зараз
Україну накриє мокрим снігом: синоптикиня розповіла про швидке похолодання до -12, коли готувати шапки Світла не буде, а дітей відправлять додому: школи та садки готуються закривати Контроль за переказами посилено: навіть дрібні суми можуть призвести до блокування ПФУ змінив правила ідентифікації: що потрібно знати пенсіонерам
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман заявив, що росія хоче зробити з Венесуели свою військову базу під боком США.

Також Знай.ua писав про те, що Бортник оцінив мирний план Європи: «Як початкова ставка та початкова позиція».