«Укрзалізниця» потребує масштабного реформування та фінансової підтримки від держави для проведення модернізації. Про це заявив колишній прем’єрміністр Володимир Гройсман.

За його словами, заплановане в рамках реформування розділення «Укрзалізниці» на окремі бізнеси може бути ефективним, але компанії також потрібно надати підтримку від держави для проведення модернізації рухомого складу та інфраструктури.

«Компанія потребує підтримки з боку самої держави. Більше кредитних ресурсів, більше інвестицій в модернізацію, в тому числі і колійне господарство, енергетика… Не 10 вагонів купити, а модернізація всього рухомого складу пасажирських перевезень», - сказав Гройсман.

Він також наголосив, що від ефективності роботи УЗ залежить економічна ситуація в країні, тож держава має інвестувати в розвиток компанії.

«Від української залізниці залежить економіка країни, експорт, імпорт, виробництво. Ми вели багато перемовин з виробниками різних сфер, і вони завжди ставили питання про логістику, про залізницю і т.д. Тому залізниця має величезне соціальне значення для мобільності людей, і безпосередньо для економіки», - пояснив Гройсман.

Популярные статьи сейчас

Ради музыки ушел из дома: молодой киевлянин покажет отцу свой талант на "Голосе страны"

Жена Виктора Павлика показала, в чем плюсы мужа 50+: вот это сосиска!

В Москве обнаружили труп 20-летней украинки: умерла с голоду

45-летняя Могилевская "променяла" миллионера на 71-летнего Поплавского: "Мы худеем"

Показать еще

Раніше керівник «Укрзалізниці» Володимир Жмак повідомляв, що компанія планує інвестувати в оновлення рухомого складу і залізничну інфраструктуру 25 млрд гривень. А також позбавитися непрофільних активів, створити на базі УЗ потужну логістичну компанію та заключити публічні договори на перевезення пасажирів з місцевими органами влади, щоб уникнути накопичення боргів за перевезення пільговиків.

У свою чергу економіст Борис Кушнірук зазначав, що «Укрзалізниця» стане привабливою для інвестора тільки після поділу на окремі бізнеси збиткових пасажирських перевезень і прибуткових вантажних. На його думку, проведення реформи «Укрзалізниці» сприятиме підвищенню ефективності залізничних перевезень.