Риторика в.о. президента держкомпанії «Енергоатом» щодо критики та спекуляцій у відношенні до галузі зеленої енергетики дестабілізує енергетичний сектор держави та має на меті відвести увагу громадськості від своєї бездіяльності.


Як йдеться в заяві Європейсько-Українського енергетичного агентства, керівництво «Енергоатому» від імені колективу підприємства оприлюднило заяву з викривленою інформацією щодо виробників енергії з відновлюваних джерел. У зазначеному публічному документі повернення частини старого боргу виробникам з ВДЕ називають «дерибан на користь «зеленої» генерації».


«Перш за все маємо зазначити щодо неприпустимості подібної риторики та її застосування до будь-яких виробників електричної енергії, які здійснюють свою діяльність на енергетичному ринку України у повній відповідності до чинного законодавства України», - вказують представники інвесторів.
Вони нагадали, що задля виконання досягнутих домовленостей між Урядом України та виробниками з ВДЕ, наприкінці грудня 2020 року було прийнято всі необхідні нормативно-правові акти, які дозволили ПрАТ «НЕК «Укренерго» отримати кредити під державні гарантії для погашення заборгованості перед виробниками зеленої генерації.


«Цільове призначення кредитних коштів чітко визначається у пояснювальній записці до проєкту закону № 4119 від 26.10.2020 р., де зазначено, що закон приймається для врегулювання на законодавчому рівні питання розрахунків по «зеленій» енергетиці», - вказують в ЄУЕА.


Агентство закликало керівництво «Енергоатому» припинити будь-які маніпуляції навколо «зеленої» генерації та відноситись з повагою до чинного законодавства України та інших учасників ринку електричної енергії.
«Вважаємо, що ворожнеча між представниками атомної промисловості та представниками ВДЕ галузі штучно роздмухується політиками, які зацікавлені у дестабілізації енергетичного сектору та відведенні уваги громадськості від своєї бездіяльності», - зазначили в ЄУЕА.
Нагадаємо, уряд в грудні 2020 року затвердив державні гарантії для держкомпанії "Укренерго" на суму 10,3 млрд грн з метою залучення кредитів від трьох державних банків для виплати боргів перед ДП "Гарантований покупець", а воно, відповідно, перед виробниками "зеленої" енергії.
Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року.
Водночас НКРЕКП вирішила затвердити постанову, яка заборонить ДП "Гарантований покупець" погасити відповідну заборгованість.
16 грудня НКРЕКП відправила "Гарантованому покупцю" лист з рекомендацією перерахувати мінімум 50% коштів від 10,3 млрд грн компанії "Енергоатом".
На думку асоціацій ВДЕ, таке рішення НКРЕКП усуне єдине поки доступне джерело для погашення "старого" боргу ДП "Гарантований покупець" перед виробниками електричної енергії з ВДЕ і стане підтвердженням повної неспроможності Кабміну і НКРЕКП виконати умови і зобов'язання відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного ними в червні 2020 року
Щоб вирішити фінансову кризу на ринку електроенергії народні депутати зареєстрували законопроект №4624 про випуск ОВДП для "Енергоатому" на суму 7,3 млрд грн. Таким чином, "Енергоатом" і підприємства відновлюваної енергетики отримали окремі джерела погашення накопичених перед ними боргів.

Популярные статьи сейчас

Умерла Нина Ургант - бабушка Ивана Урганта, народная артистка СССР, сыгравшая в "Улице разбитых фонарей"

В Италии погибла мама двух детей из Украины: нашли неживой на полу и подозревают ее бывшего

"Федя-дворник": звезда "Сумерок" Кристен Стюарт в несуразном виде стала "жертвой" папарацци

Катя Осадчая одним вопросом заставила Анастасию Приходько потерять дар речи: "Хотите еще деток?"

Показать еще