Відкриття імпорт електроенергії з Росії підриває енергетичну безпеку держави і позбавляє Україну можливості інтеграції до європейської енергосистеми.

Про це заявив екс-прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман в ефірі телеканалу «Україна24».

«Сьогодні фактично цими діями — відкриттям імпорту з Росії — нам закривають можливості інтеграції до європейської енергетичної системи. Диверсія, причому навмисне. Я переконаний, що за це хтось повинен відповідати і буде відповідати», - зазначив екс-прем’єр.

Рішення дозволити російським енергокомпаніям заробляти на поставках в Україну, на думку Гройсмана, прийнято навмисно, аби зруйнувати українську енергосистему.

«Вони беруть, відкривають шлюз і запускають в Україну російську електроенергію. У нас сьогодні йде війна з Росією. Росія діє абсолютно гібридно. У нас є військові дії на сході, у нас є економічний тиск на Україну, у нас є інформаційна війна, яку веде проти нас Росія – багато різних напрямків, по яким Росія намагається послаблювати Україну», - наголосив Гройсман.

Популярные статьи сейчас
Жертвы, пожары, разрушения: террористическая Россия снова атаковала ночную столицу В сети всплыли уникальные кадры Елены Зеленской, которые ранее были уничтожены: такими их давно не видели Обратно в Украину будут пускать только за деньги: что задумала власть для сбежавших заграницу нарушителей? Кому придется добровольно отказаться от соцвыплат
Показать еще

Нагадаємо, Україна з 1 лютого почала імпортувати електричну енергію з Росії. З січня здійснюються поставки російського струму через Білорусь.

За даними лідера Незалежної профспілки гірників Михайла Волинця, всього з початку року Україна витратила на закупівлю російського струму близько 350 млн грн.

Імпорт струму з Росії став можливий завдяки народному депутату Андрію Герусу. Він виступив автором поправки до закону, яка відкрила Росії доступ на енергоринок України.