Екологічні законопроєкти потрібно готувати разом з бізнесом з врахуванням стану вітчизняної промисловості та встановивши реалістичні строки проведення екомодернізації. Про це заявив народний депутат Дмитро Соломчук.

За його словами, зареєстровані нині в парламенті законопроєкти про екологічний контроль (№3091) та промислові викиди (№4167) містять багато сумнівних і нереалістичних норм, які промислові підприємства не здатні виконати. Зокрема, вони не мають коштів на проведення екомодернізації, тож їм необхідно надати державну підтримку.

«Потрібно попрацювати над тим, за що здійснювати модернізацію - якісь кредитні умови, якісь компенсатори», - пояснив Соломчук.

Він також звернув увагу на необхідність врахування вітчизняних реалій при розробці екологічних норм і неприпустимості звичайного копіювання екологічного законодавства ЄС.

«Не можна взяти законодавство будь-якої іншої країни і все накласти на нашу країну. Навіть в Євросоюзі всі екологічні норми розглядалися окремо. В Польщі одне, в Угорщині інше, в Словаччині інше. Там також вони не єдині для всіх країн. Деякі підприємства навіть трішки звільняються від їх виконання», - розповів Соломчук.

Популярные статьи сейчас

Оля Полякова показала победителя Маски: кто прятался под образом "Солнца"

Дзидзьо впервые показал "отца" - аж за душу берет: "Спасибо..."

Гордон рассказал, отпустит ли сына на войну

Студия "Квартал 95" объявила о завершении своего проекта: сегодня вечером

Показать еще

Депутат вважає, що влада разом з бізнесом мають підготувати нові екологічні законопроєкти, з врахуванням стану і можливостей вітчизняної промисловості та держави.

«Давайте спільно напрацюємо реальний законопроєкт про екомодернізацію і контроль. Надамо пропозиції на фракцію з реальними таймінгами виконання і з реальною потім відповідальністю, якщо воно не виконано. Потрібно реально подати реформаторський закон. Але він має бути в першу чергу від бізнесу», - підсумував Соломчук.

Раніше представник Федерації металургів України Андрій Лукасевич заявив, що передбачені законопроєктом про промислові викиди (№4167) терміни та умови переходу до нових екологічних норм призведуть до закриття підприємств, адже промисловість не має десятків мільярдів на проведення екомодернізації.

Водночас в Європейській бізнес асоціації України наголосили, що Україна має застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на запровадження екотехнологій та запропонувати фінансові стимули.