Ініціатива влади підвищити податки знищить вітчизняне підприємництво. Всі країни намагаються підтримати підприємців в кризу, а в Україні – навпаки. Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, коментуючи ініціативу влади підвищити фіскальне навантаження на бізнес.
«В усьому світі знижують податки, тому що економіка ледве-ледве виживає, а у нас запланували закон про підвищення податків. Безумовно, ми будемо голосувати проти цього закону», - сказала Тимошенко в ефірі телеканалу «Україна 24».
Вона наголосила: інші країни пропонують бізнесу програми підтримки в кризу, щоб допомогти їм вижити, зокрема, зменшують ставки за кредитами і надають податкові пільги. В Україні ж влада навпаки має намір підвищити податки, що знищить підприємців.
«В усьому світі включили всі фінансові можливості всі країни і надають величезну допомогу сьогодні всім напрямкам економічних систем у кожній країні. У нас сьогодні, навпаки, забирають. Кинули по 8 тисяч гривень середньому бізнесу і маленькому – це смішно. Що вони на ці 8 тисяч гривень зроблять?», - заявила Тимошенко.
Вона заначила, що фракція «Батьківщина» категорично проти підвищення податків і не буде підтримувати ініціативи влади.
«Ми проти підвищення податків для підприємництва сьогодні. Тому що це несумісно з їх виживанням. Якщо вони впадуть, якщо вони припинять працювати, то країна вже і тих крапель у бюджет податків не буде мати. Тому це все – танці на лезі бритви», - наголосила Тимошенко.
Як відомо, представники влади ініціювали внесення змін до Податкового кодексу, суть яких - посилення фіскального тиску на бізнес та підвищення буквально всіх видів податків. Хоча економісти застерігають, що збільшення фінансового навантаження в умовах економічної кризи призведе до того, що в Україні остаточно зупиниться економічне зростання.
Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що податкові ініціативи влади призведуть до погіршення економічної ситуації і збурення суспільства. Він наголосив, що спочатку владі потрібно навести лад у сплаті цього податку та зупинити розкрадання бюджетних коштів. У свою чергу екс-віце-прем’єр міністр України Павло Розенко заявив, що влада має не підвищувати податки, а стимулювати економічне зростання, яке і забезпечить збільшення дохідної частини держбюджету.