Відсьогодні головний портал екологічної інформації та екопослуг поповнився новим партнером. Це дозволить національному вебпорталу «ЕкоСистема» вийти на якісно новий технологічний рівень.

Згідно з офіційним меморандумом, який підписали виконувач обов’язків Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та директор ТОВ «Майкрософт Україна» Ян Петер Де Йонг, головними завданнями співпраці стануть:

Як відзначив Руслан Стрілець, співпраця із «Майкрософт Україна» є важливою для проведення подальшої якісної трансформації у сфері захисту довкілля.

«Міндовкілля із початку створення веде активну політику із цифровізації функцій та операційних процесів. Ціль, яку ми переслідуємо, це максимальна оптимізація роботи, зручна та прозора взаємодія із громадськістю та суб’єктами господарювання. Впроваджуючи нові технології, ми хочемо зробити діяльність посадовців більш ефективною, відкрити громадянам максимальний доступ до екологічної інформації у зручній та зрозумілій для них формі, забезпечити бізнесу прозорі умови для отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля онлайн. Тому Міндовкілля розглядає «Майкрософт Україна» як стратегічного партнера у подальшій успішній реалізації запланованого», – відзначив Руслан Стрілець.

«ЕкоСистема» - це українська державна платформа, де будуть зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу та вся екологічна інформація для громадян. Вебпортал постійно поповнюється новими онлайн-сервісами та наборами відкритих даних: тут вже доступні 8 онлайн-послуг, 82 реєстри відкритих екологічних даних та 3 інтегровані інформаційні ресурси (Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів).

«До кінця поточного року на ЕкоСистемі стануть доступними 90 реєстрів відкритих екологічних даних, - анонсував очільник Міндовкілля. — А загалом оприлюднених наборів даних буде не менше 127.

Хочу також нагадати про стратегічну ціль створення державної екологічної платформи: на базі «ЕкоСистеми” поєднати та проаналізувати всі довкіллєві дані, щоб започаткувати збереження саме аналітичної екологічної інформації. Через 10-20 років це дозволить нам чітко розуміти різні взаємозалежності, і співпраця з «Майкрософт Україна», яку ми сьогодні розпочинаємо, робить ці плани більш, ніж реальними».