Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів у середу доручив впровадити механізм субсидування побутових споживачів, які використовують електричне опалення для обігріву житла, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«З урахуванням того, що був встановлений єдиний тариф на електроенергію для населення з 1 січня, доручаю міністерствам соціальної політики та фінансів переорієнтувати механізм субсидування, який допоможе людям, які використовують електроенергію для електрообігріву своїх будинків. Ми не залишаємо своїх громадян наодинці з цією проблемою», – повідомив прем'єр.

Як зазначив Шмигаль, у зв'язку зі скасуванням додаткової пільгових пільги на перші 100 і 3000 кВт год і введення єдиної для всіх пільгової ціни 1,68 грн/кВт год, збільшаться виплати по субсидіях, які отримують 3,1 млн домогосподарств в середньому розмірі від 1 600 грн на місяць.

За його словами, уряд також спростив порядок доступу до отримання субсидій.

Нагадаємо, в грудні 2020 р. Кабінет міністрів скасував додатковий пільговий тариф на електроенергію для населення в розмірі 0,9 грн/кВт-год за перші 100 кВт-год місячного споживання. Після цього всі побутові споживачі сплачують єдиний пільговий тариф на електроенергію 1,68 грн/кВт год, що приблизно в 2,5-3 рази нижче ринкових цін на електроенергію.

Популярні новини зараз

Українські "боги війни" підготувалися до зустрічі з окупантами: "Завжди потужно"

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

Після скасування додаткової пільги, платіжки побутових споживачів збільшилися всього на 78 грн.

Також була скасована додаткова пільга для побутові споживачі, які користуються електрообігрівом, на перші 3000 кВт год в період з 1 жовтня по 31 квітня.