Кабінет Міністрів повинен негайно заборонити імпорт електроенергії з Росії і Білорусі й сконцентруватися на приєднанні української енергосистеми до ЄС.

Про це заявив колишній прем’єр-міністр (2016-2019) Володимир Гройсман.

«Уряд має заборонити будь-який імпорт. Уряду треба сконцентруватися не на тому, щоб закуповувати в Росії електричну енергію. Їм треба будувати енергетичний міст з Європейським Союзом. Ми маємо бути інтегровані до єдиної енергетичної європейської системи. І от тоді там буде повний, повноцінний ринок і буде повна наша безпека. А те, що сьогодні відбувається, я вважаю, що це диверсія. І ця диверсія не припиняється», - заявив екс-прем’єр в ефірі телеканалу «Україна24».

За словами Гройсмана, мета Росії - встановити контроль над українською енергосистемою, знищивши внутрішніх виробників струму.

«Це питання контролю України, це гібридна війна. Вони заходять з енергетичними ресурсами – вони починають контролювати Україну. Цього неможливо допустити», - додав колишній прем’єр.

Популярні новини зараз

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

Нагадаємо, 3 січня 2021 Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі. З початку року Україна закупила майже 70 млн кВт годин на суму близько 100 млн грн.

Попередній імпорт струму з Білорусі та Росії, який здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 року, призвів до найбільшої в історії незалежності кризи на енергоринку.