Фракція "Європейська солідарність" вимагає від уряду заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі і до 1 лютого відзвітувати про плани синхронізації енергосистеми України з країнами Європейського Союзу.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву співголови фракції Герасимова.

"Євросолідарність" наполягає на забороні імпорту електроенергії з Білорусі та з РФ. Уряд до 1 лютого має відзвітувати перед Верховною Радою про заходи, вжиті з метою об'єднання електромереж Європейського Союзу та України», - повідомив співголова фракції.

Герасимов вважає, що команда президента Володимира Зеленського " загнала українців в енергетичну кризу посеред зими, повністю проваливши підготовку до опалювального сезону».

Герасимов підкреслив, що така ситуація з паливом сталася вперше за роки незалежності.

Популярні новини зараз

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

Йдеться про відсутність вугілля на складах державних ТЕС «Центренерго».

Також крім заборони імпорту е / е з Росії та Білорусі, в «Євросолідарності» відзначили необхідність для Державної аудиторської служби України провести аудит і перевірку діяльності ПАТ «Центренерго».

"Енергетична криза і загроза енергетичній незалежності України - це не тільки вирок некомпетентності влади Зеленського, а й іспит для парламенту, який повинен довести здатність захищати національні інтереси держави», - резюмував Герасимов.

Нагадаємо, з 3 січня Україна почала імпорт білоруської атомної електроенергії. Поставки почали три компанії, найбільша серед яких» Дніпросталь-Енерго " Віктора Пінчука.

З початку місяця імпортовано близько 80 млн кВт год на суму понад 100 млн грн.

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р.тоді в загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт годин. Тоді тільки прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, склали від 3 до 5 млрд грн.

Імпорт також спровокував Найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній.