При розробці нових екологічних норм Мінекології слід шукати прийнятні рішення для промисловості, інакше це може призвести до закриття підприємств. Про це заявив генеральний директор УНПА "Укркокс" Анатолій Старовойт.

"Наші технології досить застарілі в більшості, особливо для коксохіміків. Ми всі пропонували, щоб при будівництві нових коксових батарей, наприклад, вводити нові рішення-щоб знизити всілякі викиди по вуглецю. А як можна пред'являти вимоги до батарей, побудованим 20 років тому, коли вони були ще по тих проекту побудовані. І що-зупиняти їх? І залишитися без коксу? А без коксу металургія - не Металургія", - розповів Старовойт.

На його думку, Мінекології слід при підготовці законопроекту про норми викидів провести консультації з профільними асоціаціями та експертами, щоб запропонувати прийнятний варіант для бізнесу. В іншому випадку цей законопроект зупинить роботу промисловості. Він також підкреслив, що пропоновані Міністерством норми посилюють вплив чиновників Мінекології, що збільшить корупційну складову в сфері.

"Треба збирати асоціацію, обговорювати це питання, виробляти якесь рішення, яке прийнятне і для промисловості, і для екології в тому числі. Закон вийшов-це як колода, дубина, давайте будемо бити. А може бути, давайте подумаємо, як вирішити питання, щоб і промисловість не зупинити, ну і разом з тим дати надію на реконструкцію, на переозброєння, поліпшення ситуації», - сказав Старовойт.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України заявила, що проект Закону №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» містить низку негативних норм, які матимуть критичні наслідки для підприємств та економіки країни в цілому, негативно вплинуть на рівень зайнятості, обсяги податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів. Про це йдеться у відкритому листі ФРУ на адресу Голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка.

Популярні новини зараз
Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку "Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації "Київводоканал" звернувся до споживачів із важливим попередженням: що вимагають від кожного
Показати ще

У свою чергу народний депутат України Сергій Магера заявив, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань з боку чиновників, а не для захисту навколишнього середовища. За його словами, у бізнес-спільноти є багато зауважень до законопроекту № 4167, які повинні бути враховані при його доопрацюванні.