Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» понад 5 років виступала за необхідність створення нового єдиного органу, який буде розслідувати економічні злочини і використовуючи можливості фінансового моніторингу буде здатне нарешті повернути довіру суспільства до державних органів, усунувши дублювання функцій податкової міліції, СБУ, Національної поліції та інших правоохоронних органів під час розслідування економічних злочинів, і, нарешті, сьогодні 28 січня 2021 року 242 депутати Верховної Ради України проголосували «ЗА» прийняття Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» (проект № 3087-д).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБюро буде єдиним правоохоронним органом, що розслідуватиме економічні злочини окрім тих, які розслідує НАБУ.
Все це свідчить про те, що у ВРУ є велика частина депутатів, які думають про майбутнє України!
Позбавлення Служби безпеки України невластивих їй функцій та створення окремого органу для розслідування економічних злочинів було однією з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського та є зобов’язанням України перед МВФ і вони виконані!
Наразі перед нами, як перед громадськістю постає нове завдання чітко слідкувати, щоб до складу нового органу увійшли професіонали, які мають совість та силу, девізом яких по життю є «Служити і захищати».
Слід зазначити, що Асоціація платників податків України ще влітку 2020 року провела ряд Круглих столів з представниками бізнес-асоціацій, громадських організацій, бізнес-середовища та експертами щодо обговорення важливого для країни питання - концептуальних положень щодо створення в Україні нового правоохоронного органу боротьби з економічною злочинністю. Після проведення даних Круглих столів авторським колективом було розроблене опитування з метою подальшого оцінювання ризиків та загроз фіскальної безпеки України.
Потім Асоціація провела соціологічне опитування - масштабний та змістовний аналіз оцінки ризиків та загроз фіскальної безпеки України у межах відповідного експертного середовища з метою ідентифікації загроз у фіскальній сфері, їх ранжування, оцінювання ключових факторів розвитку фіскальної сфери, а також оцінювання спроможностей суб’єктів фіскальної сфери та вразливості суспільства щодо протидії ідентифікованим загрозам. В опитуванні прийняло участь 7090 представників з ДПС, ДМС, ДФС України та бізнесу – великого, середнього та малого, з усіх без виключення регіонів України.
За результатами опитувань було визначено 243 загрози у сфері фіскальної безпеки, до основних з яких належить: шахрайство з ПДВ, «схеми» мінімізації податкових платежів, лобіювання представниками влади окремих груп та компаній з просування для них вигідних податкових (митних) умов (преференцій), тінізація окремих видів бізнесу, інформаційні атаки щодо дискредитації фіскальної системи, прояви корупції у фіскальній сфері.
243 загрози, які впливають на розвиток фіскальної безпеки України!
Тільки вдумайтесь! Тому, ми твердо впевнені, що Бюро економічної безпеки буде правоохоронним органом, який протидіятиме поширенню кримінальних загроз у сфері економіки, запобігати, виявляти, припиняти, розкривати та розслідувати злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України.
Нарешті зроблено впевнений крок до економічної безпеки нашої держави!
Грігол Катамадзе
Надзвичайний і Повноважний Посол
Президент АППУ
Віце-президент Європейської Асоціації Платників Податків