Голова енергетичного комітету Верховної ради Андрій Герус вигадав черговий фейк про начебто-то зупинку енергоблоків ТЕС компанії ДТЕК, аби виправдати розпочатий ним імпорт струму з Росії.

Про це повідомив генеральний директор D.Trading Віталій Бутенко.

«Герус знову пішов в шалені інформаційні маніпуляції задля захисту милого для нього імпорту російської електроенергії. За останні 1,5 роки маніпуляції стали мейнстрімом енергетичної галузі. Для політиканів – це нормальна справа. Маніпуляції та фейки», - повідомив Бутенко на своїй сторінці на Facebook.

Глава D.Trading зазначив, що останні кілька тижнів спостерігається підвищена активність Андрія Геруса, Голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, низки трейдерів-імпортерів, які синхронно захищають і відстоюють закупівлю електричної енергії у Росії.

«Теза в них до нудоти дуже проста: країна не може без «руського» струму. Ця теза нічим не відрізняється від іншої, яку ми не чуємо з 2015 року: «Ми не зможемо без російського газу». Тобто, якщо є бажання та політична воля, то все можливо. Мабуть, декому бракує чи то бажання, чи то волі», - додав Бутенко.

Популярні новини зараз

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще

Андрій Герус, фото Олександр Сенько
Андрій Герус, фото Олександр Сенько

Мотивацію Геруса вигадувати черговий фейк про зупинку українських блоків Бутенко пояснив зростаючим імпортом з Росії, який кратно виріс з початку місяця.

«Зрозуміло чому Герус так почав нервувати. Імпорт з Росії виріс майже в 4 рази з початку лютого. В окремі години він сягає 750 МВт. На завтра це вже буде 4,3 млн. кВтг. Це факти. Це не маніпуляція. Мабуть якось не зручно говорити про таку математику», - зазначив Бутенко.

Він додав, що енергоблок Ладиженської ТЕС, на якому Герус вигадав «аварійне відключення», насправді в цей період навіть не був підключений до енергосистеми. Блок знаходився в резерві і за рішенням системного оператора НЕК «Укренерго» не планувався до роботи.

Нагадаємо, з 1 лютого завдяки поправці Андрія Геруса Україна розпочала імпорт електричної енергії з Росії. Паралельно Герус виступив проти законопроекту про заборону імпорту, назвавши купівлю струму в Росії «вигідною і корисною» для енергосистеми.