Компанія ДТЕК переконана в необхідності аналізу фундаментальних причин кризової ситуації на ринку електроенергії і вітає будь-які ініціативи з пошуку об'єктивних причин ситуації, що склалася.

«В українських ЗМІ поширені політичні заяви про нібито скаргу в АМКУ, яка спрямована виключно на дискредитацію одного учасника ринку. Повідомлення в ЗМІ підкріплюються прямими звинуваченнями в нібито "штучному дефіциті електроенергії»і" ситуації, що загрожує віяловими відключеннями електроенергії". Подібні заяви носять політичний характер і є маніпулятивними. Їх мета-перекласти відповідальність за кризу в галузі на одного учасника ринку», - йдеться в повідомленні компанії ДТЕК.

ДТЕК закликав репутабельні українські ЗМІ зберігати інформаційну гігієну і не підігравати політично-вмотивованим організаціям.

У свою чергу, компанія підтверджує, що енергетична галузь знаходиться в стані глибокої кризи, через яку зростає заборгованість в енергосистемі, скорочуються витрати на ремонти та інвестиції в основне обладнання всіх видів генерації в Україні.

Як наслідок-спостерігається зростання аварійності, і падіння надійності енергопостачання країни.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

"Поточна криза на ринку електроенергії-це наслідок фундаментальних економічних помилок з адміністративного втручання в ціноутворення і спотворення європейських принципів регулювання, допущені протягом 2019-2021 рр», - повідомили в компанії.

Це призвело до того, що фінансовий дефіцит галузі з моменту запуску нової моделі ринку в 2019 році вже перевищує 50 млрд грн.

"Незважаючи на таку виняткову критичну ситуацію в галузі, теплова генерація ДТЕК, відповідаючи на потребу енергосистеми в маневрених потужностях, вже кілька місяців працює повним складом обладнання. Теплова генерація змушена була працювати понад прогнозний баланс Міненерго, так як АЕС не вийшли вчасно з ремонтів і аварійно туди йшли в розпал осінньо-зимового періоду. Це стало ключовою причиною значного зниження складів вугілля на ТЕС в січні», - пояснили в компанії.