Компанія ДТЕК переконана в необхідності аналізу фундаментальних причин кризової ситуації на ринку електроенергії і вітає будь-які ініціативи з пошуку об'єктивних причин ситуації, що склалася.

«В українських ЗМІ поширені політичні заяви про нібито скаргу в АМКУ, яка спрямована виключно на дискредитацію одного учасника ринку. Повідомлення в ЗМІ підкріплюються прямими звинуваченнями в нібито "штучному дефіциті електроенергії»і" ситуації, що загрожує віяловими відключеннями електроенергії". Подібні заяви носять політичний характер і є маніпулятивними. Їх мета-перекласти відповідальність за кризу в галузі на одного учасника ринку», - йдеться в повідомленні компанії ДТЕК.

ДТЕК закликав репутабельні українські ЗМІ зберігати інформаційну гігієну і не підігравати політично-вмотивованим організаціям.

У свою чергу, компанія підтверджує, що енергетична галузь знаходиться в стані глибокої кризи, через яку зростає заборгованість в енергосистемі, скорочуються витрати на ремонти та інвестиції в основне обладнання всіх видів генерації в Україні.

Як наслідок-спостерігається зростання аварійності, і падіння надійності енергопостачання країни.

Популярні новини зараз

У їдальні Верховної Ради з'явився дивний десерт за 66 гривень - "Білосніжка і сім гномів": "Самим не гидко?"

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Леся Нікітюк впала в летаргічний сон, сестра-близнючка зробила заяву: "На екранах ви бачите не її"

Рома Свечкоренко повернувся до Злати Огнєвіч обманом: на шоу "Холостячка" трапилася афера століття з розлученням

Показати ще

"Поточна криза на ринку електроенергії-це наслідок фундаментальних економічних помилок з адміністративного втручання в ціноутворення і спотворення європейських принципів регулювання, допущені протягом 2019-2021 рр», - повідомили в компанії.

Це призвело до того, що фінансовий дефіцит галузі з моменту запуску нової моделі ринку в 2019 році вже перевищує 50 млрд грн.

"Незважаючи на таку виняткову критичну ситуацію в галузі, теплова генерація ДТЕК, відповідаючи на потребу енергосистеми в маневрених потужностях, вже кілька місяців працює повним складом обладнання. Теплова генерація змушена була працювати понад прогнозний баланс Міненерго, так як АЕС не вийшли вчасно з ремонтів і аварійно туди йшли в розпал осінньо-зимового періоду. Це стало ключовою причиною значного зниження складів вугілля на ТЕС в січні», - пояснили в компанії.