Найбільші теплоелектроцентралі звернулися до Кабміну з пробою заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, а також сприяти скасуванню штучних цінових обмежень, які ставлять під загрозу проходження опалювального сезону.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться у відкритому зверненні Української енергетичної асоціації, членом якої є ТЕЦ «фірми Технова» Анатолія Шкрібляка, а також НАЕК «Енергоатом».
"Знову повторюється сценарій 2020 року імпорту електроенергії з країни-агресора, який призводить до обвалу індикативної ціни електричної енергії до 1200 грн/МВтч. З 11 лютого 2021 року обсяг імпорту зріс до 1800 Мвтг», - йдеться в повідомленні асоціації.
Кратно збільшений імпорт штучно обвалює ціну на» ринку на добу вперед " (РДН) і призводить до збитків українських виробників.
"Весь обсяг імпортованої електроенергії продається на РДН і становить від 36% до 60% цього сегмента ринку. Такий обсяг істотно впливає на індикативну ціну і обмежую конкуренцію», - пояснили в Асоціації.
Також виробники тепла та електроенергії попросили уряд посприяти скасуванню цінових обмежень на ринку, підвищивши прайс-Кепи до 3000 грн/МВтч в пікові періоди і до 2000 грн/МВтч в період мінімального навантаження.
"Виробники змушені купувати сировину за ринковими цінами, матеріали для поточних і капітальних ремонтів за ринковими цінами, своєчасно платити заробітну плату, своєчасно оплачувати податки, проте не мають права продавати за справедливою ціною готову продукцію", - повідомили в Асоціації.
Ігнорування цих прохань може призвести до зриву опалювального сезону і поставить під загрозу підготовку до наступного осінньо-зимового періоду.
"Без невідкладного реагування та вжиття дієвих заходів з боку держави, жодна компанія фізично не зможе забезпечити своє існування не тільки в міжопалювальний сезон, а й відповідну підготовку до опалювального сезону 2021/2022», - підсумували в Асоціації.
Нагадаємо, в лютому Україна відновила імпорт електроенергії з Росії. З початку місяця поставки зросли більш ніж в 5 разів. Також я з січня Україна закуповує електроенергії на Білоруській АЕС режиму Лукашенка.
Основним імпортером російської електроенергії є компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука.