Теплові електростанції (ТЕС) пішли в опалювальний сезон з рекордними запасами вугілля на рівні 2,6 млн тонн, але вони були спрацьовані в IV кварталі 2020 р.через підвищене навантаження на теплові електростанції в умовах тривалих ремонтів на атомних енергоблоках.

Про це передавати голова НКРЕКП Валерій Тарасюк в інтерв'ю виданню " Ліга.Бізнес».

"Обсяги виробництва на АЕС виявилися історично мінімальними і недолік в системі покривався за рахунок вугільних ТЕС. Все це призвело до того, що наші рекордні 2,6 млн тонн вугілля, накопичені перед опалювальним сезоном, вичерпалися протягом листопада-грудня», - повідомив глава НКРЕКП.

Він зазначив, що подібні події є скоріше винятком з правил, оскільки завжди атомні енергоблоки в Україні в опалювальний сезон працюють підвищеним складом обладнання.

"Ніякої катастрофи не сталося. Не думаю, що це саботаж. Сподіваюся, технічна помилка", - додав Тарасюк.

Популярні новини зараз

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Злодії обчистили квартиру киянки, поки вона була на кухні - "Ви нас топите!"

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Показати ще

Нагадаємо, в середині січня 2021 року НЕК «Укренерго» попередило про ризик відключення споживачів через низькі запаси вугілля на державних ТЕС. Дефіцит вугілля виник через зрив ремонтної кампанії на атомних електростанціях.

Оскільки АЕС не були готові нести навантаження восени 2020 року, потреби енергосистеми покривали вугільні ТЕС, які спрацювали накопичені перед опалювальним сезоном рекордні запаси вугілля.