Вуглевидобувне підприємство "ДТЕК Павлоградвугілля" збільшили середньодобовий видобуток вугілля до більш ніж 44 тис.т, щоб забезпечити безперебійну роботу Об'єднаної енергосистеми.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила компанія "ДТЕК Енерго".
"Видобуток на десяти шахтах" ДТЕК Павлоградвугілля " ведеться з 20 лав. Середньодобовий видобуток-понад 44 тисячі тонн вугілля. На підприємствах об'єднання також готують нові лави і гірничі виробки. З початку року підготували близько 10 км гірничих виробок і запустили в роботу три нових лави (на шахтах Павлоградська, Тернівська и им. Героїв Космосу). До березня видобуток почнеться ще з двох очисних вибоїв", - йдеться в повідомленні.
Збільшення видобутку покликане стабілізувати ситуацію із запасами вугілля на ТЕС, які починаючи з жовтня 2020 р.несуть підвищене навантаження через проблеми з ремонтами на АЕС.
«У цьому осінньо-зимовому періоді навантаження на теплову генерацію ДТЕК на 50% вище, ніж у попередньому. Ми, як надійна і відповідальна компанія, заздалегідь підготувалися до зими: станом на 1 жовтня 2020 року на складах ТЕС ДТЕК Енерго було накопичено понад 2,1 млн тонн вугілля. І цього було більш ніж достатньо для проходження зими в затвердженому прогнозному балансі. Але, на жаль, ремонти атомних енергоблоків припали на зимовий період, і завдання компенсувати їх потужність ліг на теплову генерацію. Закономірно, що вугілля стало спалюватися з підвищеною інтенсивністю", - пояснив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.
Також компанія почала імпортувати вугілля з Казахстану і Польщі, щоб забезпечити безперебійну роботу всієї енергосистеми України.
«Ми знайшли і альтернативні джерела оперативно поповнити склади ТЕС-почали завозить вугілля з Казахстану і Польщі. Сьогодні близько 100 тисяч тонн імпортного палива вже прийшли на Бурштинська, Добротвірська та Запорізьку ТЕС. У лютому на наші станції сумарно зайде понад 400 тис. тонн імпортного вугілля. Звичайно, імпорт-це тимчасовий і крайній захід. Сьогодні поставки вугілля з інших країн вимушена необхідність для стабілізації складної ситуації в енергетиці", - резюмував Ільдар Салєєв.
Нагадаємо, в середині січня НЕК "Укренерго «попередило про рисочки віялових відключень через відсутність вугілля на державних ТЕС»Центренерго".