Ситуація на ринку капіталу із значною пропозицією «дешевих» грошей, сприяє випуску за ставкою на рівні суверену (4,5-5%) держкомпанією НЕК «Укренерго» єврооблігацій для залучення фінансового ресурсу і розрахунку перед ДП «Гарантований покупець».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку думку 17 лютого в коментарі для агентства ExPro висловили керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій та спеціаліст відділу продажів цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.
«Зараз ситуація на ринку дуже хороша… зараз 5-річні українські облігації торгуються з дохідністю 5,2% (в доларах). Це один із найнижчих показників за всю історію. Це не тому, що Україна така хороша, а тому, що дуже багато на ринку дешевих грошей. Долари друкують трильйонами і не так багато можливостей, де їх прилаштувати за ставками сильно відмінними від нуля», - сказав Паращій.
Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital додав, що випуск облігацій під державні гарантії, фактично, означає, що цей борг випускає держава Україна і гарантує його.
«Багато залежить від цільової аудиторії. Якщо це буде позиціонуватися як «зелені» облігації, то можливо теоретично можна розраховувати на нижчі ставки, хоча, чесно кажучи, я б на таке не розраховував», - прокоментував Паращій можливість отримати нижчу ставку купону за умови випуску green bonds.
За словами Фурси, наявність державних гарантій дозволяє випустити цінні папери за ставкою на рівні суверенних єврооблігацій.
«Якщо, буде державна гарантія, тоді і дохідність буде як у суверена», - сказав він, додавши, що на сьогодні ставка єврооблігацій для України становить приблизно 4,5%.
Як повідомляло агентство ExPro, 15 лютого голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький сказав, що компанія веде переговори з Міністерством фінансів щодо вибору джерела залучення кредитних коштів у розмірі 15 млрд грн для виплат боргу «Гарантованому покупцю»; системний оператор розглядає можливість випуску «зелених» облігацій або залучення кредиту від МФО. Компанія розглядає можливість випуск у цінних паперів на ліквідному західному ринку та розраховує отримати ставку на green bonds нижче звичайних паперів.