Збільшення тарифу на передачу електроенергії призведе до поглиблення кризи в промисловості та зростання неплатежів. Про це заявив екс-прем’єр, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах

«У нас зраз глибока промислова криза. Як приклад: за минулий рік промисловість України впала близько мінус 5, 2%. А такі стратегічні галузі, як машинобудування - на мінус 18%. Тому наміри підвищити тарифи для промисловості на виході будуть мати тільки поглиблення і промислової, і соціально-економічної кризи, і зростання кризи неплатежів», - сказав Кінах.

На його думку, уряд має знайти комплексне рішення проблеми енергетики, щоб не поглиблювати кризу в промисловості та не знижувати конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, особливо базових галузей.

«Коли формується дисбаланс і тарифи на електричну енергію зростають високими темпами, платоспроможність промисловості зменшується. На виході криза, в першу чергу платіжна. На сьогоднішній день промисловість України ще більш втрачає свою конкурентоспроможність, особливо на фоні деіндустріалізації, на фоні того, що Україна поступово перетворюється в державу з сировинною економікою», - пояснив Кінах.

Раніше генеральний директор УНВА "Укркокс" Анатолій Старовойт заявив, що ініціатива НКРЕКП знову підвищити тариф на передачу електроенергії доб'є промисловість.

Популярні новини зараз

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Леся Нікітюк нагодувала свого чоловіка і налякала майбутню свекруху: "Не помила посуд"

Приватний вертоліт впав біля траси, є загиблі: рятувальники пробираються крізь туман

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

Водночас економічний експерт Андрій Новак підкреслив: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що НКРЕКП планує підвищити тариф на передачу електроенергії з квітня 2021 року. У минулому році тариф на передачу підвищувався тричі, і виріс в результаті більш ніж удвічі - з 113 грн МВт-год до 312,76 грн за МВт-год.