Останнім часом у орендарів нова «мулька» з приводу як надурити власників землі на орендній платі – це сказати що «вирахував ще податок на землю, тому й менше «на руки». Брехня якої й світ не бачив!

Відповідно до статті 281 Податкового кодексу України існують пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Від сплати податку звільняються:

- особи з інвалідністю першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

Популярні новини зараз
Обмінники та банки перестали купувати 100 доларів: що не так у купюрах, які приносять українці Пенсії у 2025 році: нові умови, індексація і доплати Українцям з правом на відстрочку ТЦК дали всього 7 днів: "Тільки після ВЛК..." ПриватБанк бере 900 гривень комісії: українець обурений шаленим тарифом
Показати ще

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- І головне! Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи. (Увага! ця норма не розповсюджується на договори емфітевзису).

Що це означає…

Як що ви пенсіонер за віком – ви не платити податок на землю й відповідно орендар ніякого податку за вас не перераховує й у нього не має підстав зменшувати орендну плату з посиланням на податок на землю. (Згідно зі ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, право на призначення пенсії за віком мають люди після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 27 років.)

З інвалідами, чорнобильцями та ветеранами теж все зрозуміло – не платять й не утримується!

Інші власники землі не є платниками податку, якщо вони уклали договір з орендарем, який є платником єдиного податку четвертої групи. Платником четвертої групи можуть бути тільки ті платники, які займаються сільським господарством не менш як на 75% (частка реалізації сільськогосподарської продукції становить не менше 75%). Щоб орендувати землю, й не бути платником єдиного податку четвертої групи – треба бути повним йолопом! Орендарі тва...юки, але не йолопи.

Всі орендарі є платниками єдиного податку четвертої групи!

Отже, орендар не перераховує за власника землі ні якого податку на землю!

Не доплачуючи оренду плату власникам землі посилаючись на те що сплатив податок на землю, орендар залишається боржником власника землі, а ще є брехуном, який наживається на нашій землі.

Перевірити сплату податку орендарем можна через електронний кабінет платника податку або звернувшись до податкової. Але впевнений, що якщо виконуються зазначені вище умови, які звільняють власника землі від сплати податку на землю, то ніякого податку на землю вам не нараховувалося й ніякі суми не сплачувалися.

Вимагайте від орендаря недоотриману орендну плату!