Надходження з митниці на сьогодні складають 40% від усього бюджету. У минулому році митниця перерахувала до бюджету 360 млрд грн. У програмі «Монолог Макаренко» Анатолій Макаренко заявив, що митниця потопає у корупції, через провалений кадровій потенціал.

«У суспільстві склався стереотип, що усі митники хабарники. Насправді з 10 тисяч тільки 5 тисяч мають повноваження приймати рішення, за які можна отримати хабар», - зазначив Макаренко

За словами експерта, запобігати корупції на митниці це завдання багатьох структур: СБУ, МВС, ДБР і т.д., але нажаль цього не відбувається. Підрозділи, які повинні боротися з корупцією, самі ж її поширюють.

«Жоден суб’єкт, який стане керівником Митної служби України не зможе суттєво змінити ситуацію. Керівник митниці повністю підпорядкований Міністерству фінансів і без їхньої згоди не може назначати співробітників. Тільки реформи та створення відповідних законів зможуть щось змінити», - вважає Макаренко.

Популярні новини зараз

Міла Кузнєцова з 15-м розміром зважилася показати себе справжню: "Весна..."

Григорій Чапкіс підрахував статки молодшої на 50 років дружини: "Багатша за мене!"

Цар-балкон у Києві довів містян до чортиків: "Квартирантам здає?"

Американський журнал відкрив світові красу гуцулок і Карпат: "Люди живуть в гармонії"

Показати ще

На думку ведучого, для покращення ситуації треба створити інституційний закон про надання Митній службі України статусу спеціального органу виконавчої влади, щоб дозволити адміністрації митниці самостійно приймати оперативні рішення.

Нагадаємо, «Знай.ua» поширювало думку Олексія Куща, що Євро – найкорупційніша валюта.

Раніше на «Знай.ua» публікувалась думка Загороднього, що якщо перемогти корупцію на митниці, владі не потрібно буде піднімати тарифи.