Не можна вирішувати проблеми енергетики за рахунок інших галузей, постійно підвищуючи тариф на передачу струму для бізнесу. Про це заявив заступник гендиректора Арселор Міталл Кривий Ріг Володимир Ткаченко.

Він нагадав: тариф на передачу електроенергії регулярно підвищують, хоча жодних економічних підстав для цього немає.

«Не зовсім зрозуміло, чому цей тариф на передачу електроенергії має постійно зростати. Ті ж самі зусилля, ті ж самі інвестиції, та сама ситуація. Енергія як передавалася, так і передається. Чому цей тариф має постійно зростати? Четвертий раз відбувається зростання. Яка тут логіка?», - зазначив Ткаченко.

За його словами, зростання тарифу на передачу струму призводить до здорожчання електроенергії для бізнесу, що особливо сильно б’є по промисловості, зокрема металургії, яка споживає багато електроенергії для виробництва продукції.

«Будь-яке зростання складових і зокрема на передачу електроенергії робить дорожчою електроенергію. Але електроенергія – це одна з найбільших витратних статей для металургії. Тому нічого дивного, що металургію ця ситуація шокує», - пояснив Ткаченко.

Популярні новини зараз

Євген Клопотенко заговорив про весілля із Настею Каменських: "Чого ти такий дєрзкий?"

Українські пенсії скоротяться на десять відсотків: у Мінсоцполітики зробили заяву

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Показати ще

На його думку, влада має знайти інший механізм для вирішення проблем заборгованості в енергетичній галузі і не підвищувати тарифи на струм для бізнесу, які ставлять промисловість на межу виживання.

«Ми розуміємо, що в енергетиків достатньо складна ситуація, вона складніша, ніж була раніше. Але точно не металурги стали причиною складнощів, які має ця галузь. І не можна вирішувати усі проблеми однієї галузі за рахунок іншої галузі», - наголосив Ткаченко.

Як відомо, що НКРЕКП хоче підвищити тариф на передачу електроенергії з квітня 2021 року. У минулому році тариф на передачу підвищувався тричі, і виріс в результаті майже втричі – зі 113 грн МВт-год до 293,93 грн за МВт-год.

Раніше президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до падіння конкурентоспроможності продукції металургів і втрати ними ринків збуту.

Водночас президент Союзу хіміків Олексій Голубов наголосив: якщо тариф на передачу електроенергії знову виросте, підприємства хімічної промисловості доведеться зупиняти, оскільки вони вже зараз працюють на межі збитковості.