Для забезпечення розвитку морських портів необхідно знизити рівень виплачуваних підприємствами галузі дивідендів до держбюджету до 30%.

Про це заявив керівник ДП "АМПУ" Олександр Голодницький, повідомляти Центр транспортних стратегій.

"Сьогодні ми платимо дивіденди на рівні 80%. Це - нереально. Стягуючи таку частку власних джерел розвитку, держава фактично ставить" на стоп " розвиток всієї портової інфраструктури. Підкреслю, мова йде про розвиток не тільки і не стільки власне держпідприємства, скільки портової галузі в цілому", - сказав Голодницький.

На його думку, необхідно знизити норматив сплати підприємством до держбюджету частини чистого прибутку (дивідендів) до 30%. Це дасть можливість підприємствам спрямовувати на розвиток портової галузі решту коштів.

Раніше в Європейській Бізнес Асоціації заявляли, що зниження норми відрахувань чистих доходів АМПУ до державного бюджету до 30% при одночасному зниженні портових зборів на 20% дозволить АМПУ інвестувати в модернізацію портової інфраструктури України близько 1,5 млрд грн на рік.

Популярні новини зараз

Григорій Чапкіс підрахував статки молодшої на 50 років дружини: "Багатша за мене!"

Американський журнал відкрив світові красу гуцулок і Карпат: "Люди живуть в гармонії"

Вербна неділя з 19 квітня по 2 травня: чого категорично не можна робити перед Великоднем

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Показати ще

У свою чергу керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс зазначав: зниження портових зборів залежатиме від того, чи зменшать обов'язкові відрахування від прибутку АМПУ до бюджету у вигляді дивідендів. За його словами, узгодження Мінфіном зниження відрахувань до бюджету з 75% до 50% дасть можливість знизити портові збори на 15%.